Piłkarze Miedzi powalczą dziś w Ząbkach o spokojną zimę

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-12-03 07:34 | Zmodyfikowano: 2015-12-03 07:35
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

Piłkarze Miedzi po słabym początku sezonu i znacznie lepszej drugiej części jesiennych występów obecnie plasują się na 13. miejscu w tabeli. Ich przewaga na strefą spadkową wynosi zaledwie 2 punkty. Ewentualna wygrana w Ząbkach pozwoli zespołowi z Dolnego Śląska awansować o dwie pozycje i zapewnić sobie większy spokój podczas zimowej przerwy w rozgrywkach.

Przed drużyną Miedzi niełatwe zadanie. Rywale z Ząbek świetnie radzą sobie w tym sezonie. Dolcan zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. W ostatniej kolejce podopieczni Dariusza Dźwigały rozbili Pogoń Siedlce aż 6:1. Jedyne co może martwić w klubie z Ząbek - to ostatnie medialne doniesienia o kłopotach głównego sponsora, które stawiają pod znakiem zapytania dalsze finansowanie drużyny piłkarskiej.

To już drugie podejście do rozegrania tego meczu. Przed tygodniem spotkanie nie doszło do skutku z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i zamarzniętej murawy na obiekcie Dolcanu. Na przełożeniu meczu skorzystali legniczanie. A konkretnie ich napastnik Valerijs Sabala, który dzięki kilku dodatkowym dniom zdołał wyleczyć drobny uraz.

Znacznie więcej problemów kadrowych przed dzisiejszym spotkaniem mają w rywale z Ząbek. Z powodu nadmiaru kartek nie zagra najskuteczniejszy strzelec zespołu Daniel Gołębiewski oraz doświadczony Szymon Sawala. Przeciwko swoim kolegom, zgodnie z warunkami umowy, nie wystąpi natomiast Daniel Feruga, który jest do Dolcanu wypożyczony właśnie z Miedzi Legnica.

Zaległe spotkanie w Ząbkach rozpocznie się o godz. 13.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama