Piłkarze Miedzi Legnica wznowią treningi 12 stycznia

Piotr Pietraszek/miedzlegnica.eu | Utworzono: 2015-12-10 20:21 | Zmodyfikowano: 2015-12-10 20:22
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza na pierwszy zajęciach po zimowej przerwie pojawią się 12 stycznia. W planach jest 7 spotkań sparingowych m.in. z Górnikiem Wałbrzych i Rakowem Częstochowa oraz czeskimi zespołami z Opawy i Hradca Kralove. 13 lutego pierwszoligowcy wyjadą na zagraniczne zgrupowanie (jego miejsce nie jest jeszcze znane), w trakcie którego rozegrają kolejne cztery mecze towarzyskie. Po powrocie do Polski ostatnim rywalem Miedzi przed wznowieniem rozgrywek ligowych będzie Odra Opole. Grę o punkty legniczanie rozpoczną 4 marca od derbowego spotkania w Głogowie z Chrobrym.

Po 19. kolejkach pierwszoligowych rozgrywek Miedź zajmuje 11. miejsce w tabeli. Do miejsca gwarantującego awans legniczanie tracą 10, a nad strefą spadkową mają 5 punktów przewagi.

Trener Ryszard Tarasiewicz podsumowując pierwszą część sezonu, podkreślał, że liczy na znacznie lepszą postawę zespołu na wiosnę:

- W sporcie trzeba walczyć do końca. Uważam, że wiosną mamy realne szanse na dogonienie czołówki i wierzę, że tak się stanie. Głównym kandydatem do awansu jest teraz Wisła Płock, ale nie zmieniłem zdania sprzed kilku tygodni – wciąż uważam, że w walce o awans wiosną może się liczyć 6-7 drużyn i Miedź też jest w tym gronie.

Zdaniem szkoleniowca Miedzi bardzo istotne dla jego drużyny będą pierwsze mecze o punkty w 2016 roku:

- Musimy być przygotowani najlepiej, jak się tylko da. Forma musi być wysoka już od meczu z Chrobrym, bo jak przyjdzie w 5 czy 6 kolejce, to już będzie musztarda po obiedzie. Myślę, że już 1 kwietnia będziemy wiedzieli gdzie jesteśmy i na co nas stać. Końcówkę jesieni zagraliśmy nieźle, a jestem pewny, że wiosną będziemy grać znacznie lepiej.

Plan przygotowań Miedzi do rundy wiosennej 2016:

12.01 – początek przygotowań
13-14.01 – badania medyczne i wydolnościowe
23.01 – sparing w Legnicy (rywal do ustalenia)
27.01 – sparing z Górnikiem Wałbrzych (Legnica)
30.01 – sparing z SFC Opava (Legnica)
3.02 – sparing (rywal do ustalenia)
6.02 – sparing z FC Hradec Kralove (Hradec)
10.02 – sparing z Rakowem Częstochowa (Wałbrzych)
13-24.02 – zgrupowania zagraniczne (4 sparingi)
27.02 – sparing z Odrą Opole (Legnica).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama