Piłkarze Zagłębia mają za sobą pierwsze tegoroczne treningi

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-08 08:16 | Zmodyfikowano: 2016-01-08 08:16
A|A|A

fot. zaglebie.com

Celem "Miedziowych" jest pozostać w najlepszej ósemce ligi. Na 9 kolejek przed podziałem tabeli Zagłębie zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 27 punktów. Grupa pościgowa jest jednak spora. Nawet będąca na 12 pozycji Korona Kielce wygrywając jeden mecz zrówna się dorobkiem z zespołem z Lubina.

Zagłębie na razie trenuje na własnych obiektach. Na pierwszym treningu w 2016 roku zameldowali się wracający z wypożyczeń 20-letni bramkarz Dominik Hładun (jesienią w Chojniczance) i jego rówieśnik, pomocnik Piotr Azikiewicz (Kotwica Kołobrzeg). Trener Piotr Stokowiec ma także nowego gracza. To przebywający na testach Maciej Firlej. 19-letni zawodnik Karkonoszy Jelenia Góra przez tydzień postara się udowodnić sztabowi szkoleniowemu Zagłębia, że warto ściągnąć go do zespołu. Firlej to bramkostrzelny pomocnik. W trzeciej lidze rozegrał w tym sezonie 18 spotkań i zdobył 10 goli.

W zajęciach nie uczestniczyli natomiast Đorđe Čotra oraz Aleksandar Todorovski. Obaj obchodzą prawosławne Święta Bożego Narodzenia.

Dziś i jutro zawodników czekają testy: mocy, szybkości i wytrzymałości.

Kadra Zagłębia Lubin na pierwszych treningach w 2016 roku:

Bramkarze: Konrad Forenc, Martin Polaček, Dominik Hładun.

Obrońcy: Maciej Dąbrowski, Ľubomír Guldan, Damian Zbozień, Jarosław Jach, Maciej Kowalski-Haberek, Jakub Tosik, Piotr Azikiewicz.

Pomocnicy: Krzysztof Janus, Sebastian Bonecki, Konrad Andrzejczak, Karol Żmijewski, Łukasz Janoszka, Adrian Błąd, Paweł Żyra, Adrian Rakowski, Filip Jagiełło, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Ján Vlasko, Maciej Firlej.

Napastnicy: Arkadiusz Woźniak, Michal Papadopulos, Eryk Sobków, Krzysztof Piątek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama