Radio Wrocław było na Światowym Dniu Śniegu

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-01-16 17:45 | Zmodyfikowano: 2016-01-16 17:45
A|A|A

fot. Anna Skupień

Jak na zamówienie śnieg na te obchody się pojawił. Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin poprosił nawet burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa, by kolejne święto śniegu zorganizował w połowie grudnia, skoro aż tak pogoda miastu sprzyja. Wtedy szybciej będzie można też zacząć biegać na nartach na Polanie Jakuszyckiej.

Wraz z Dniem Śniegu oficjalnie zaczął się w Szklarskiej Porębie sezon zimowy. W Jakuszycach gotowych jest około 100 kilometrów tras biegowych. Na Szrenicy działa nartostrada Puchatek, a na początku przyszłego tygodnia ma ruszyć nartostrada Śnieżynka. W Szklarskiej Porębie 200 osób zapisało się do udziału w Turnieju Czterech Stoków.

- Przed nami Festiwal Retro, największy taki w Polsce, a także cykl spotkań z gwiazdami na skwerze w centrum miasta – mówi Anita Kaczmarska z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej. - Zaglądajcie Państwo na stronę internetową Szklarskiej Poręby, tam są daty wszystkich wydarzeń.

Pod Szrenicą w tworzeniu rzeźby ze śniegu trenują też artyści: Maja Misztal, Justyna Graf i Grzegorz Pawłowski. Trenują pilnie, bo pojadą do Sapporo na festiwal śniegu, gdzie również będą rzeźbić. Artystów będzie też można zobaczyć podczas Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu, które odbędą się, a jakże, w Szklarskiej Porębie.

Pod Szrenicą, jak zawsze profesjonalni instruktorzy narciarscy są gotowi udzielać lekcji biegaczom, snowboardzistom i zjazdowcom. Do tego przygotowali zabawę miejską „Pada śnieg”, a przecież to dopiero początek zimowych szaleństw. Szczyt przyjdzie za dwa tygodnie, kiedy zaczną się dolnośląskie ferie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama