Oni zagrają na Euro we Wrocławiu: Hiszpanie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-15 19:58 | Zmodyfikowano: 2016-01-15 19:58
A|A|A

fot. Wikipedia

Dobra passa Hiszpanów zaczęła się od 2011 roku i brązowego medalu na mundialu w Szwecji. Dwa lata później na swoim terenie reprezentacja sięgnęła po złoto. Na ubiegłorocznym czempionacie w Katarze zajęła czwarte miejsce, przegrywając brązowy medal z Polakami.

Siłą reprezentacji Hiszpanii jest obrona. Selekcjoner Manolo Cadenas ma trzech znakomitych bramkarzy - Arpadę Sterbika, Gonzalo Pereza de Vargasa i Jose Sierrę. Każdy z nich potrafi zatrzymać nawet najgroźniejszy atak.

Gwiazdą kadry jest jednak obrotowy - jeden z o ile nie najlepszy na świecie. Mowa o Julenie Aguinagalde. Polscy kibice znają go doskonale bo na co dzień występuje w Vive Tauronie Kielce. Na parkiecie jest nieustępliwy i niemal nie do zatrzymania. Co ciekawe po meczu to bardzo spokojny i uprzejmy 34-latek. Innym kluczowym graczem jest o rok starszy lewy rozgrywający FC Barcelony - Raul Entrerrios.

Reprezentacja Hiszpanii:

Bramkarze:

Arpad Sterbik (Vardar Skopje), Gonzalo Perez de Vargas (FC Barcelona Lassa)

Rpzgrywający:

Joan Canellas THW Kiel), Alex Dujszebajew (Vardar Skopje), Raul Entrerrios (FC Barcelona Lassa), Antonio Garcia (MOL-Pick Szeged), Eduardo Gurbindo (FC Barcelona Lassa), Jorge Maqueda (Vardar Skopje) Niko Mindegia (MOL-Pick Szeged) Viran Morros (FC Barcelona Lassa), Juan del Arco (El Jaish)

Skrzydłowi:

Valero Rivera (HBC Nantes), Victor Tomas (FC Barcelona Lassa), Cristian Ugalde (MKB-MVM Veszprém), 

Obrotowi:

Julen Aguinagalde (Vive Tauron Kielce), Rafael Baena (Rhein-Neckar Löwen), Gedeon Guardiola (Rhein-Neckar Löwen)

Terminarz:

16.01 vs. Niemcy 18.30

18.01 vs. Słowenia 18.15

20.01 vs. Szwecja 20.00

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama