Japończyk już strzela, Śląsk wygrywa w drugim zimowym sparingu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-01-30 22:08 | Zmodyfikowano: 2016-01-30 22:10

Wrocławianie dominowali przez większość spotkania. Zgromadzeni na stadionie kibice ze szczególną uwagą przyglądali się grze nowych obcokrajowców w drużynie Śląska. Świetne wrażenie pozostawił po sobie Ryota Morioka, który zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy. Z dobrej strony pokazali się także Igor Tyszczenko oraz Andras Gosztonyi.

Pierwsi co prawda do siatki trafili bełchatowianie, ale sędzia gola nie uznał, bo jego zdobywca Łukasz Wroński znajdował się na pozycji spalonej. Potem inicjatywę przejęli podopieczni Romualda Szukiełowicza. Bliski powodzenia był Morioka, chwilę później dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Kamil Biliński.

Druga część meczu była najlepsza w wykonaniu Śląska. Grę gospodarzy kreował Morioka, który swoimi podaniami wypracowywał sytuacje kolegom z zespołu. Japończyk wystąpił w roli głównej, tym razem jako egzekutor, tuż przed zakończeniem tej kwarty. Biliński odebrał piłkę przeciwnikowi i dzięki dwójkowej akcji z Krzysztofem Ostrowskim znalazł się w sytuacji strzeleckiej. Uderzenie wrocławskiego napastnika zostało zablokowane przez defensorów GKS, ale za piłką podążył Morioka i z bliska skierował ją do siatki.

W trzeciej kwarcie obaj trenerzy doskonali roszad w składach. Na boisku pojawił się m.in. Jacek Kiełb, który już trzy minuty później podwyższył wynik silnym i precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

W ostatniej części spotkania nie było już zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Jedną z nielicznych na gola zamienił Konrad Kaczmarek, który wykończył akcję rozpoczętą przez Brazylijczyka Dudu.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 3:0 (0:0,1:0,1:0,1:0)
Bramki: Ryota Morioka 57, Jacek Kiełb 63, Konrad Kaczmarek 109

Grano 4x30 minut.

Śląsk Wrocław: (I i II kwarta) Mariusz Pawełek - Igor Tyszczenko, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Mariusz Pawelec - Krzysztof Ostrowski, Tom Hateley, Tomasz Hołota, Ryota Morioka, Andras Gosztonyi - Kamil Biliński.
(III i IV kwarta) Mateusz Abramowicz (91 Jakub Wrąbel) - Paweł Zieliński, Łukasz Wiech, Adam Kokoszka, Dudu Paraiba - Konrad Kaczmarek, Marcel Gecov, Peter Grajciar, Ryota Morioka (72 Maciej Pałaszewski), Kamil Dankowski - Jacek Kiełb.

GKS Bełchatów: (I i II kwarta) Maciej Krakowiak (31 Paweł Lenarcik) - Lukas Klemenz, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Marcin Flis - Łukasz Wroński, Damian Szymański, Lukas Kuban, Dawid Flaszka, Petr Zapalac - Hieronim Gierszewski.
(III i IV kwarta) Kamil Bruchajzer - Mikołaj Bociek, Damian Michalski, Marcin Wdowiak, Mateusz Szymorek - Aghwan Papikjan, Patryk Rachwał, Piotr Witasik, Patryk Nouri, Piotr Góralczyk - Cezary Demianiuk.