Miedź wygrywa pierwszy sparing w Turcji

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-02-15 21:27

W ostatniej chwili przed poniedziałkowym meczem doszło do zmiany rywala. Zamiast beniaminka kazachskiej ekstraklasy Miedź zmierzyła się ze spadkowiczem – FC Kaysar Kizilorda.

Pierwsze minuty były wyrównane, ale w miarę upływu czasu legniczanie dominowali na boisku i coraz groźniej atakowali. W 29. min legniczanie wyszli na prowadzenie. Debiutujący w barwach Miedzi Petteri Forsell świetnie obsłużył podaniem Bartosza Ślusarskiego, który pokonał golkipera rywali. W 41. min padła kolejna bramka dla legniczan – z rzuty rożnego dośrodkował Adrian Łuszkiewicz, a Tomasz Midzierski wyskoczył najwyżej i głową wpakował piłkę do siatki. Dwie minuty później było już 3:0, a w głównej roli znów wystąpili Forsell i Ślusarski. Fin ponownie asystował, a napastnik Miedzi pewnie umieścił piłkę w bramce.

Po przerwie trener Tarasiewicz wymienił cała jedenastkę. Nie zmieniło to obrazu gry – Miedź nadal dominowała, stworzyła kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale zabrakło skuteczności. Mecz zakończył się zwycięstwem Miedzi 3:1.

MIEDŹ LEGNICA – FC KAYSAR KIZILORDA 3:1 (3:1)

MIEDŹ: (I połowa): Smug – Łuszkiewicz, Midzierski, Artjunin, Trifonov, Daniel, Rasak, Chrzanowski, Forsel, Subbotin, Ślusarski; (II połowa): Kapsa – Bartczak, Stasiak, Telichowski, Gorskie, Garuch, Cierpka, Łobodziński, Garguła, Gancarczyk, Labukas.