Wrocław daje nadzieję sparaliżowanym

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-03-08 10:47 | Zmodyfikowano: 2016-03-08 10:47
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Sparaliżowani pacjenci z całego świata czekają na szczegóły naboru do eksperymentalnego leczenia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Neurochirurdzy z Borowskiej dziś mają rozpocząć nabór do programu „Wrocław Walk Again". Osoby z uszkodzonym rdzeniem kręgowym mają szansę na nowatorską operację, podobną do tej, która postawiła na nogi Dariusza Fidykę. Pacjent wrocławskiej kliniki nie tylko stawia pierwsze kroki, ale jeździ na rowerze. - To więcej niż oczekiwaliśmy - mówi autor metody Paweł Tabakow:

- Tak jak 42-letni Dariusz Fidyka z przeciętym rdzeniem, który dzięki pionierskiej operacji odzyskuje czucie w nogach, chodzi z ortezami i przy poręczach, a to nie koniec postępów:


fot. BBC

Dariusz Fidyka podkreśla, że sama operacja to nie wszystko, ćwiczy po kilka godzin dziennie, przez pięć dni w tygodniu i tak od blisko 5 lat.

Poszukiwani są pacjenci z rdzeniem przeciętym ostrym narzędziem, po operacji przejdą kompleksową rehabilitację pod okiem specjalistów z Polski i Wielkiej Brytanii. Do programu można rejestrować się na specjalnie utworzonej stronie internetowej walk-again-project.org.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama