Tirreno-Adriatico: Rebellin kończy wyścig na 26. miejscu

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-16 07:40 | Zmodyfikowano: 2016-03-16 07:40

„Wyścig dwóch mórz” zakończył się 10-kilometrową jazdą indywidualną w San Benedetto del Tronto. Profil był zupełnie płaski, a jedynym dodatkowym utrudnieniem tego dnia był wiatr wiejący od strony morza. Pierwszym z „pomarańczowych”, który ruszył w trasę był Adrian Honkisz, a ostatnim Davide Rebellin.

Tym, który uzyskał najlepszy czas z polkowickiej ekipy był Nikolay Mihaylov. Bułgar zameldował się na mecie z czasem 12:01. Rebellin, który był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice uzyskał wynik 12:11 i w końcowej generalce zajął 26. miejsce (1:55 straty).

Zdecydowanie najszybszy w tej czasówce był Szwajcar, Fabian Cancellara (Trek-Segalfredo). Pokonanie całego odcinka zajęło mu 11:08 i był to o 13 oraz 15 sekund lepszy rezultat niż drugiego Johana Le Bona (FDJ) i Tony’ego Martina (Etixx-Quick Step). Greg van Avermaet, który w koszulce lidera zjechał z rampy startowej jako ostatni, zajął 24. pozycję. Pozwoliło mu to obronić prowadzenie w generalce i sięgnąć po końcowy triumf. Jego wygrana była jednak minimalna, gdyż pokonał Petera Sagana (Tinkof) zaledwie o sekundę. 23 sekundy stracił w klasyfikacji do Belga, trzeci Bob Jungels (Etixx-Quick Step).