Trzech piłkarzy Zagłębia Lubin zagrało w meczu młodzieżówki

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-03-23 21:35 | Zmodyfikowano: 2016-03-23 21:35

Jedyna bramka spotkania padła w 32. minucie. Po dośrodkowaniu Pawła Jaroszyńskiego, Stępiński wygrał pojedynek w powietrzu i strzałem głową pokonał bramkarz gości.

W ekipie trenera Marcina Dorny zagrało trzech piłkarzy Zagłębia Lubin - Jarosław Jach, Jarosław Kubicki i Krzysztof Piątek. Jach spędził na boisko całe 90 minut, Piątek został zmieniony w drugiej połowie, a Kubicki pojawił się na placu gry w końcówce meczu. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził bramkarz Śląska Wrocław - Jakub Wrąbel.

Krzysztof Piątek w pierwszej połowie miał dwie doskonałe okazje do wpisania się na listę strzelców. Napastnik Zagłębia Lubin nie wykorzystał sytuacji "sam na sam". Najpierw uderzył wprost w bramkarza Finów, a chwilę później w podobnych okolicznościach z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Kolejny mecz kontrolny polska kadra U-21 rozegra 26 marca we Włocławku. Podopieczni Marcina Dorny towarzysko zmierzą się z Białorusią.

Polska U-21 - Finlandia U-21 1:0 (1:0)
Bramka: Mariusz Stępiński 32'

Polska: Damian Podleśny - Tomasz Kędziora, Jarosław Jach, Paweł Dawidowicz, Paweł Jaroszyński, Kamil Mazek (66' Przemysław Frankowski), Radosław Murawski (77' Jarosław Kubicki), Patryk Lipski, Krzysztof Piątek (65' Alan Uryga), Adam Buksa (84' Łukasz Moneta), Mariusz Stępiński (90' Oskar Zawada).

Finlandia: Otso Viratanen - Dani Hatakka, Daniel O'Shaughnessy, Sauli Vaisanen, Armend Kabashi (69' Pyry Soiri), Glen Kamara (46' Joona Veteli), Simon Skrabb, Mikko Viitikko, Matej Hradecky (14' Jasse Tuominen), Fredrik Lassas (72' Roni Peiponen), Youness Rahimi.

Żółte kartki: Radosław Murawski (Polska) oraz Dani Hatakka (Finlandia).