Koszykarki z Polkowic w półfinale Tauron Basket Ligi Kobiet

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-04-03 09:00 | Zmodyfikowano: 2016-04-03 09:00

Podopieczne Wadima Czeczuro od początku na parkiecie w Gdyni pokazywały, że chcą zakończyć rywalizację play-off już po dwóch meczach. Po wyrównanym początku polkowiczanki przejęły inicjatywę. Przyjezdne bardzo dobrze spisywał się zwłaszcza w drugiej kwarcie. W 14. minucie po trafieniu Angeliki Stankiewicz MKS prowadził 30:19.

Zespół z Dolnego Śląska nie zdołał jednak utrzymać bezpiecznej przewagi. Gdynianki odrobiły straty już w połowie, wysoko przez nie wygranej, trzeciej kwarty.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce. W 35. minucie Basket prowadził 60:58. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wzięła Angelika Stankiewicz. Kolejne trzy minuty były popisem reprezentantki Polski. Stankiewicz zdobyła 9 punktów z rzędu (w całym meczu - 11) i dała swojej drużynie 7-punktowe prowadzenie (67:60 w 38. minucie). To byl kluczowy moment tego spotkania. Polkowiczanki nie dały sobie już odebrać przewagi. Zwycięstwo MKS na wagę awansu do strefy medalowej ekstraklasy przypieczętowały Nikki Greene oraz Agnieszka Majewska, która trafiła z linii rzutów wolnych na 9 sekund przed końcem gry.

Basket Gdynia - MKS Polkowice 68:70 (19:21, 13:20, 22:12, 14:17)

Punkty dla MKS: Greene 18, Skobel 14, Stankiewicz 11, Michael 11, Majewska 7, Schmidt 4, Diaz 3, Adams 2, Nowacka, Kaczmarska, Żukowska.