I liga: Gościnny Chrobry, wyjazdowy remis Miedzi

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-05-29 22:00 | Zmodyfikowano: 2016-05-29 21:26

Dziś wszystkie mecze pierwszej ligi odbyły się równolegle. Dolnośląskie drużyny walczyły jeszcze o trzecie miejsce i.. Chrobry wciąż ma na nie szanse. Porażka z Zagłębiem nie przekreśla drogi piłkarzy Ireneusza Mamrota na podium dlatego, że potknął się także trzeci Zawisza. Klub z Bydgoszczy też dostał lanie u siebie - 0:3 z GKS Katowice.

Co działo się w Głogowie? Po czterech minutach nikt o zdrowych zmysłach nie pomyślałby nawet, że może być źle. Co może pójść nie tak jeśli wynik po takim czasie otwiera 21-latek? Teoretycznie nic. Na listę strzelców wpisał się wtedy Dominik Kościelniak. Jak się okazało był to jedyny gol Chrobrego w tym meczu, choć sytuacji nie brakował. Kościelniak miał jeszcze soczyste uderzenie, które Wojciech Fabisiak odbił na poprzeczkę. Do bramki trafiali natomiast goście.

W 56 minucie Sławomira Janickiego pokonał Łukasz Sołowiej, a 120 sekund później drugiego gola zdobył Jakub Arak. Chrobry był rozbity i na koniec dał sobie jeszcze raz wbić piłkę do bramki. W 90 minucie dośrodkowanie na gola zamienił Michał Fidziukiewicz.

Chrobry Głogów 1-3 Zagłębie Sosnowiec

Gole: Dominik Kościelniak 4 - Łukasz Sołowiej 56, Jakub Arak 57, Michał Fidziukiewicz 90

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Adam Samiec, Karol Hodowany (87' Michał Bednarski) - Dominik Kościelniak (63' Wołodymyr Hudyma), Szymon Drewniak, Mateusz Machaj (68' Damian Sędziak), Marcel Gąsior, Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski.

Zagłębie: Wojciech Fabisiak - Grzegorz Fonfara, Łukasz Sołowiej, Krzysztof Markowski, Žarko Udovičić - Jakub Wilk (90' Fabian Klama), Carles Martínez, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (81' Michał Bajdur), Robert Bartczak - Jakub Arak (68' Michał Fidziukiewicz).

Goli nie było natomiast w drugim spotkaniu z udziałem drużyny z naszego regionu. Miedź Legnica zremisowała na wyjeździe z Bytovią. Wynik mógł być inny ale w 10 minucie piłkarz gospodarzy anusz Surdykowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Najważniejszą historią jest więc podtrzymana passy drużyny Ryszarda Tarasiewicza - 11 meczów bez porażki z rzędu.

Bytovia Bytów 0-0 Miedź Legnica

Bytovia: Gerard Bieszczad - Maciej Liśkiewicz, Krzysztof Bąk, Marek Opałacz - Adrian Chomiuk (75' Wojciech Wilczyński), Michał Rzuchowski, Bartłomiej Poczobut, Artur Wojach, Omar Monterde (65' Mateusz Klichowicz) - Kamil Wacławczyk (83' Mariusz Kryszak), Janusz Surdykowski.

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie - Wojciech Łobodziński, Damian Rasak (82' Adrian Cierpka), Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Garguła (63' Marcin Garuch), Petteri Forsell - Tadas Labukas (71' Igor Subbotin).

czerwona kartka: Michał Rzuchowski (90. minuta, Bytovia, za drugą żółtą).

Z pierwszą ligą pożegnał się dziś GKS Bełchatów, który przegrał na wyjeździe z Rozwojem Katowice 1:2. Do drugiej ligi spadają zatem GKS, Rozwój i Dolcan Ząbki. Za tydzień po meczach 34. kolejki okaże się czy w barażu o utrzymanie zagra Pogoń Siedlce czy MKS Kluczbork.