Łukasz Kubot i Marcin Matkowski odpadli z turnieju ATP w Monte Carlo

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-04-14 07:00

Zawodnik KKT Wrocław i Marcin Matkowski w pierwszej rundzie mieli wolny los, zatem rywalizacja z filipińsko-białoruskim duetem okazała się ich pierwszym i ostatnim meczem w turnieju.

Pierwszy set był na styku. Nikt nie przegrał swojego podania aż do tie-breaka. Jako pierwsi błąd popełnili Polacy. Zrobili to zresztą także przy kolejnych dwóch serwisach i przegrywali już 0:5. Rywale takiego wyniku nie wypuścili i pokonali Kubota i Matkowskiego 7:3.

Po 41-minutowej inauguracyjnej partii, druga trwała sześć minut krócej. Polacy przegrali w niej swoje pierwsze podanie na sucho, a drugie do 40. Kiedy w następnym gemie do 15 wygrali Filipińczyk i Białorusin było już po meczu. Wyjście ze stanu 0:5 było praktycznie niemożliwe. Kubot z Matkowskim obronili jedynie jeszcze piłki meczowe i wygrali gema na 3:5, ale w kolejnym rywale zakończyli rywalizację.

Treat Huey (Filipiny) / Maks Mirny (Białoruś) - Łukasz Kubot (Polska, 8) / Marcin Matkowski (Polska, 8) 7:6(3), 6:3