ATP Estoril: Łukasz Kubot i Marcin Matkowski przegrali finał

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-05-01 21:00 | Zmodyfikowano: 2016-05-01 21:00

Rozstawieni z numerem 1 Łukasz Kubot z KKT Wrocław i Marcin Matkowski do szóstego gema grali z rywalami jak równy z równym. W kolejnym gemie, dali się jednak przełamać. To był kluczowy moment seta, bo Amerykanie nie oddali już przewagi i wygrali partię 6:4, będąc lepsi w decydującym gemie do 30.

Pierwszy set trwał 34 minuty. Drugi o pięć minut dłużej i ten czas należał do biało-czerwonych. Kubot z Matkowski przełamali przeciwników w czwartym gemie i objęli prowadzenie 3:1. Reszta partii to nie był jednak spacerek. Polacy sami pomylili się w siódmym gemie i było już tylko 4:3. Na szczeście w kolejnym gemie Kubot i Matkowski znów zdobyli punkt przy podaniu Amerykanów. I za chwilę - do 30 - zakończyli seta.

O tym kto zdobędzie tytuł zadecydował zatem super tie-break. Tutaj przegrane serwisy się mnożyły, ale lepiej z tej gry błędów wyszli Butorac i Lipsky. Amerykanie prowadzili już 9:7 i wtedy jeszcze pojawiła się iskierka nadziei dla Polaków. Kubotowi i Matkowskiemu udało się przełamać rywali, ale przy kolejnym - własnym - podaniu zamiast doprowadzić do remisu, to przegrali ostatecznie cały super tie-break 8:10 i mecz 1:2.

Łukasz Kubot / Marcin Matkowski - Eric Butorac / Scott Lipsky 4:6, 6:3, 8:10