Uniwersytet Medyczny rekrutuje

mat. prasowe UM | Utworzono: 2016-05-26 17:51 | Zmodyfikowano: 2016-05-26 18:20
Uniwersytet Medyczny rekrutuje - Nowa Farmacja Fot. Adam Zadrzywilski
Nowa Farmacja Fot. Adam Zadrzywilski

W tym roku w ofercie studiów nie ma nowości, ale są dobre wiadomości dla marzących o medycynie. Odpowiadając na apel Ministerstwa Zdrowia o 15 procent zwiększono limit przyjęć na kierunek lekarski.

- Tu zawsze zainteresowanie jest spore. W minionym roku na 1 miejsce przypadało 20 kandydatów. Najwięcej chętnych marzyło jednak o studiowaniu stomatologii. Aż 34 osoby starały się tam o jeden indeks – wylicza Ewa Godlewska-Bohm.

Popularnością cieszy się też dietetyka czy ratownictwo medyczne. Ważnym z punktu widzenia uczelni i systemu ochrony zdrowia kierunkiem jest pielęgniarstwo, rekrutacja prowadzona jest również na fizjoterapię, która świętowała ostatnio 15-lecie istnienia.

 - Naszym najbardziej interdyscyplinarnym kierunkiem jest Zdrowie publiczne – mówi dr Piotr Karniej z Wydziału Nauk o Zdrowiu. - Łączy elementy zarządzania z wiedzą związaną z działalnością systemu ochrony zdrowia. Potrzebujemy sprawnych i zorientowanych w tej tematyce menedżerów w naszych szpitalach i placówkach zdrowotnych – wyjaśnia Karniej.

Dlatego zmieniono zasady rekrutacji na ten kierunek. Nie trzeba już obowiązkowo zdawać biologii na maturze. – Uznaliśmy, że nie możemy utrudniać rekrutacji tym, którzy nie marzą o karierze lekarza, tylko chcą rozwijać kompetencje menedżerskie w tym specyficznym zakresie – mówi dr Piotr Karniej.

- Przyjmujemy osoby, które zdawały język obcy nowożytny i do jako przedmiot do wyboru: matematykę, geografię, biologię, chemię lub fizykę. Uważam, że tego rodzaju specjalizacja w zakresie zarządzania jest cenny wyróżnikiem na rynku pracy – dodaje.

Szczegółowe informacje o ofercie rekrutacyjnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu znaleźć można na stronie www.rekrutacja.umed.wroc.pl

Fot. Paweł Golusik

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.