Uniwersytet Medyczny: Wystartowała rekrutacja internetowa

mat. prasowe UM | Utworzono: 2016-05-26 17:51 | Zmodyfikowano: 2016-05-26 18:20
A|A|A

Nowa Farmacja Fot. Adam Zadrzywilski

W tym roku w ofercie studiów nie ma nowości, ale są dobre wiadomości dla marzących o medycynie. Odpowiadając na apel Ministerstwa Zdrowia o 15 procent zwiększono limit przyjęć na kierunek lekarski.

- Tu zawsze zainteresowanie jest spore. W minionym roku na 1 miejsce przypadało 20 kandydatów. Najwięcej chętnych marzyło jednak o studiowaniu stomatologii. Aż 34 osoby starały się tam o jeden indeks – wylicza Ewa Godlewska-Bohm.

Popularnością cieszy się też dietetyka czy ratownictwo medyczne. Ważnym z punktu widzenia uczelni i systemu ochrony zdrowia kierunkiem jest pielęgniarstwo, rekrutacja prowadzona jest również na fizjoterapię, która świętowała ostatnio 15-lecie istnienia.

 - Naszym najbardziej interdyscyplinarnym kierunkiem jest Zdrowie publiczne – mówi dr Piotr Karniej z Wydziału Nauk o Zdrowiu. - Łączy elementy zarządzania z wiedzą związaną z działalnością systemu ochrony zdrowia. Potrzebujemy sprawnych i zorientowanych w tej tematyce menedżerów w naszych szpitalach i placówkach zdrowotnych – wyjaśnia Karniej.

Dlatego zmieniono zasady rekrutacji na ten kierunek. Nie trzeba już obowiązkowo zdawać biologii na maturze. – Uznaliśmy, że nie możemy utrudniać rekrutacji tym, którzy nie marzą o karierze lekarza, tylko chcą rozwijać kompetencje menedżerskie w tym specyficznym zakresie – mówi dr Piotr Karniej.

- Przyjmujemy osoby, które zdawały język obcy nowożytny i do jako przedmiot do wyboru: matematykę, geografię, biologię, chemię lub fizykę. Uważam, że tego rodzaju specjalizacja w zakresie zarządzania jest cenny wyróżnikiem na rynku pracy – dodaje.

Szczegółowe informacje o ofercie rekrutacyjnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu znaleźć można na stronie www.rekrutacja.umed.wroc.pl

Fot. Paweł Golusik

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama