Zawodowe zapasy we Wrocławiu: za nami prezentacja

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-10-19 20:55 | Zmodyfikowano: 2016-10-19 20:55

Drużyna Akademii Zapasów Supra Brokers jest oparta w większości na zawodnikach WKS Śląsk Wrocław, odnoszących już sukcesy na arenie krajowej i za granicą. Dziś odbyła się prezentacja drużyny. W składzie znalazło się łącznie 5 zapaśniczek oraz 16 zapaśników (w tym czterech rezerwowych), w stylach klasycznym oraz wolnym. W stylu klasycznym barw wrocławskiego klubu będzie bronić trzech złotych medalistów mistrzostw Polski: Michał Tracz, Dawid Kareciński i Łukasz Banak. Wśród „wolniaków" największe sukcesy mają na koncie Aleksander Wojtachnio (srebrny medal mistrzostw Polski 2016 w kategorii 97 kg) i Kamil Kościółek (brąz na mistrzostwach świata juniorów 2015). Wśród kobiet medalistkami mistrzostw kraju są Ilona Sobczyńska, Weronika Maleszka i Natalia Strzałka.

Wielu zawodników AZ Supra Brokers ma na koncie znaczące sukcesy w rywalizacji juniorów. – Mamy mocny i ambitny zespół, zbudowany wokół zawodników, którzy mają już na koncie znaczące sukcesy, a jednocześnie nadal są głodni następnych – mówi Józef Tracz, legenda polskich zapasów (m.in. trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich), jeden z inicjatorów powstania Krajowej Ligi Zapaśniczej, a także twórca Akademii Zapasów Supra Brokers. Trenerem wrocławskiej drużyny został Julian Kwit, olimpijczyk z Pekinu (2008) i były zawodnik Śląska Wrocław.

Rywalami wrocławian w Krajowej Lidze Zapaśniczej będzie pięć drużyn: AZS Warszawa, AKS Piotrków Trybunalski, KS Białogard, Unia Racibórz oraz Sobieski/Grunwald Poznań. Zwycięzca ligi zdobędzie tytuł drużynowego mistrza Polski.

Krajowa Liga Zapaśnicza (KLZ) to pierwsza w historii polskich zapasów liga w pełni zawodowa. Jej celem jest stworzenie nowoczesnych i profesjonalnych warunków dla rozwoju zapasów w Polsce. – Moim marzeniem jest, żeby zapasy były u nas tak popularne jak w Niemczech lub w USA. Liga zawodowa to milowy krok w tym kierunku. Dzięki niej będziemy mogli wreszcie pokazać zapasy jako niezwykle widowiskowy, a przy tym szlachetny sport walki. Poza tym zacięta i regularna rywalizacja w lidze, z najlepszymi w kraju zapaśnikami w swoich kategoriach, stworzy zawodnikom okazję do rozwoju sportowego i zbierania doświadczeń. Zawodowstwo otwiera też nowe perspektywy przed młodymi zapaśnikami – podkreśla Józef Tracz.

Każdy mecz KLZ będzie się składał z dziewięciu walk - trzech w stylu klasycznym, trzech w wolnym oraz trzech z udziałem kobiet, które walczą tylko w stylu wolnym. Pierwszy mecz z udziałem wrocławskich zawodników odbędzie się 2 listopada 2016 roku w Raciborzu. We Wrocławiu zespół zadebiutuje już tydzień później, w środę 9 listopada, spotkaniem z Grunwaldem Poznań.

Wszystkie mecze AZ Supra Brokers we Wrocławiu odbędą się w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF Wrocław (al. Ignacego Jana Paderewskiego 35), zawsze w środy o godz. 18:00. Na ten rok zaplanowano dwa spotkania, trzy kolejne na styczeń i luty 2017 roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.