Nauka: Kongres twórców start-upów oraz domowe laboratoria (SŁUCHAJ)

Leszek Mordarski | Utworzono: 2016-12-04 17:39 | Zmodyfikowano: 2016-12-04 17:40
Nauka: Kongres twórców start-upów oraz domowe laboratoria (SŁUCHAJ) - Zdjęcie ilustracyjne. Mars P./ flickr.com (Creative Commons)
Zdjęcie ilustracyjne. Mars P./ flickr.com (Creative Commons)

W tym tygodniu w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu jedno z najciekawszych w roku wydarzeń poświęconych innowacyjnym technologiom w sektorze finansowym. W jednym miejscu 7 i 8 grudnia spotkają się założyciele start-upów, prezesi banków i instytucji finansowych oraz przedstawiciele organów rządowych i środowiska akademickiego z całego świata. Dla najbardziej innowacyjnych firm z krajów Europy Centralnej przewidziano specjalny konkurs, będą też tzw. "spotkania matchingowe" młodych innowatorów z przedstawicielami światowych korporacjami i instytucji finansowych.

Organizatorka kongresu "Impact16" Natalia Myszkowska przyznaje, że z wyborem miejsca spotkania nie było problemu.

- Wrocław jest drugim miastem po Warszawie, jeżeli chodzi o obszar finansowy. Jest to taka druga stolica finansowa naszego kraju, gdzie największe banki mają swój tzw. back-office. To był dla nas naturalny wybór - mówiła Natalia Myszkowska.

Do listy uczestników kongresu twórców start-upów "Impact16" wciąż można się dopisać na stronie www.impactcee.com. Więcej o spotkaniu innowacyjnych przedsiębiorców, "aniołów biznesu" i przedstawicieli kilku rządów w wieczornym programie "Nauka" w Radiu Wrocław. 

Dziś wieczorem naszym gościem będzie także Bartłomiej Skalny – student wszechstronny. Konstruuje maszyny doświadczalne, hoduje rośliny w aeroponice, w listopadzie i grudniu zbiera zieloną sałatę z własnego ogródka, a z aloesu robi w domu krem.  W swoim domowym laboratorium testuje właśnie nowe sposoby hodowli i uprawy roślin:

- Ja zawsze jak uprawiałem rośliny w kulturach in-vitro, to przeważnie one były na podłożach stałych. Tutaj testuje uprawę na podłożach płynnych, bo te rośliny o wiele szybciej rosną i można bardzo szybko zobaczyć efekty działania pożywek - tłumaczy Bartłomiej Skalny. 

Bartłomiej Skalny sam zarabia na sfinansowanie swoich pomysłów i wynalazków, jest przekonany o wielkości swojej uczelni i chce swoją przyszłość związać właśnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

Początek programu o 21:05.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.