Środa z siatkarskim Pucharem Polski. Gra Cuprum Lubin

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-04 07:50 | Zmodyfikowano: 2017-01-04 07:50

To jedna z sześciu par 1/8 finału rozgrywek w której rywalizować będą ze sobą zespoły z Plus Ligi. Cuprum jest zdecydowanym faworytem. Espadon, który gra swój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej zgodnie z przewidywaniami pełni rolę outsidera. Przegrał 14 z 16 ligowych spotkań.

Lubinianie w tym sezonie grali z ekipą ze Szczecina pod koniec października. Gospodarze pewnie zwyciężyli 3:0. Cuprum było lepsze w setach 25:14, 25:23 i 25:14, a MVP trwającego zaledwie 72 minuty spotkania był środkowy "Miedziowych" Piotr Hain.

Turniej finałowy tegorocznej edycji siatkarskiego Pucharu Polski odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia. 14-15 stycznia rywalizować będą w niej cztery drużyny. Wcześniej rozegrane zostaną jeszcze ćwierćfinały rozgrywek (11.01). Jeśli Cuprum wygra dziś z Espadonem, to w kolejnej fazie zmierzy się z lepszy z pary PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice.