Trwa zwycięska passa w Plus Lidze siatkarzy z Lubina

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-10-29 21:50 | Zmodyfikowano: 2016-10-29 21:50

Podbudowani niedawnym triumfem nad Resovią lubinianie nie dali najmniejszych szans beniaminkowi ze Szczecina. Zespół Espadonu jedynie w drugim secie nawiązał wyrównaną walkę z ekipą Miedziowych.

Pierwszy set toczył się pod dyktando gospodarzy. W zespole trenera Cretu od początku skutecznie punktowali Keith Pupart, Robert Taht i Łukasz Kaczmarek. Na drugą przerwę techniczną lubinianie schodzili przy prowadzeniu 16:8. Szczecinianie nie byli już w w stanie odrobić strat. Wynik na 25:14 ustalił atakiem z prawej strony Kaczmarek.

W drugiej odsłonie gra gości wyglądała znacznie lepiej i kibice obejrzeli najbardziej wyrównaną partię. Dzięki dobrej postawie Marcina Wiki zespół Espadonu od początku tej partii utrzymywał się na kilkupunktowym prowadzeniu. Na drugą przerwę techniczną siatkarze Cuprum schodzili przegrywając 14:16. Potem na tablicy rezultatów pojawiały się jeszcze wyniki 19:20 i 22:23, ale końcówka seta należała już do gospodarzy. Najpierw rywale zepsuli swój serwis, potem skutecznym atakiem ze środka popisał się Piotr Hain, a następnie lubiński blok zatrzymał byłego gracza Cuprum - Ivana Borovnjaka. Wygraną gospodarzom zapewnił atak w antenkę Bartosza Cedzyńskiego.

Trzecia odsłona miała ponownie jednostronny przebieg. Po dwóch asach Mateusza Malinowskiego Miedziowi prowadzili już 20:9 i pewnie wygrali tę partię. W samej końcówce dodatkowe emocje zapewnił kibicom stolik sędziowski. Gdy siatkarze przebywali już w szatni okazało się, że doszło do pomyłek w protokole i sędziowie wraz z komisarzem zdecydowali o powtórzeniu trzeciego seta od stanu 20:10 dla gospodarzy. To nie spodobało się zawodnikom obu drużyn, którzy w ramach protestu długo przebijali między sobą piłki, nie kończąc ataków. Ostatnie słowo w powtórzonej końcówce spotkania należało do Roberta Tahta. Dwa skuteczne ataki Estończyka przypieczętowały zwycięstwo Cuprum.

Cuprum Lubin - Espadon Szczecin 3:0 (25:14, 25:23, 25:14)

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Boehme, Taht, Hain, Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski, Michalski.

Espadon: Gałązka, Kluth, Borovnjak, Zajder, Sladecek, Wika, Mihułka (libero) oraz Cedzyński, Zajder, Miluszew, Ruciak.

MVP: Piotr Hain (Cuprum).