Gładkie zwycięstwo siatkarzy Cuprum w Szczecinie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-12 16:32

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, ale tylko do stanu 13:13. Potem goście zdobyli sześć punktów tracąc tylko jeden i po kontrze Dawida Gunii prowadzili 19:14. Po zepsutej zagrywce Bartłomieja Klutha, Cuprum miało piłkę setową i wykorzystało ją już w kolejnej akcji wygrywając partię 25:19.

Drugi set też szybko przeszedł pod kontrolę lubinian. Po nieudanym ataku Danaiła Miluszewa goście wyszli na prowadzenie 11:10 i nie oddali go już do końca. Kiedy ten sam zawodnik posłał piłkę w aut, dolnośląski zespół był lepszy już 19:11. Partia zakończyła się po zepsutej zagrywce Dominika Depowskiego wynikiem 25:16.

Jeszcze większa dysproporcja była w trzecim secie. Dzięki świetnej grze Łukasza Kaczmarka, Cuprum szybko osiągnęło przewagę 10:4. Potem było nawet jeszcze lepiej bo po tym jak Łukasz Perłowski zepsuł serwis obie drużyny dzieliło aż 10 punktów - 20:10. W ostatniej akcji spotkania, MVP zawodów - Rafael Koumentakis zanotował atak blok-aut i "Miedziowi" wygrali seta 25:15 zdobywając tym samym komplet punktów.

Espadon Szczecin - Cuprum Lubin 0:3 (19:25, 16:25, 15:25)