Nie Było Grane: M E T A L

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-03-11 12:49 | Zmodyfikowano: 2017-03-11 12:49

Powrót do mocniejszych, gitarowych brzmień będzie miał posmak koncertowy. Właściwie jednak 'przed' – w końcu wrocławskie występy będziemy dopiero zapowiadać – a te ogłoszenie związane będą z niedawnymi premierami.


7 kwietnia w Starej Piwnicy pojawi się Soen, zespół niegdyś porównywany do Toola, choć ich ostatni album „Lykaia” (wydany 24 lutego) świadczy o tym, że grupa dowodzona przez Martina Lopeza i Joela Ekelöfa  zakończyła poszukiwania własnego stylu, o czym do 18.00 będziemy się przekonywać.

Audycja Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 20.00.

Następnie do studia zawitają muzycy Spaceslug. Wyruszymy w podróż z najnowszym dziełem zespołu, skądinąd świetnym albumem „Time Travel Dilemma”, porozmawiamy o zbliżającym się dużymi krokami koncercie we wrocławskim Carpe Diem (w poniedziałek 20 marca), muzyce i planach zespołu.


W międzyczasie nowe dźwięki (choć nieco zanurzone w przeszłości) od Moon Coven, kapitalny materiał All Them Witches oraz niespodzianki!
A po 19.00 klasyka i wspomnienia. 28 stycznia, bez fleszy i specjalnej uwagi mediów, odszedł Geoff Nicholls, klawiszowiec, który przez 3 dekady związany był z Black Sabbath. Klawisze i Black Sabbath? Pierwsze i często jedyne skojarzenie to balladka „Changes”, choć w jej nagrywaniu Nicholls przecież nie uczestniczył. Przekopiemy więc Piekło i Niebo, rozgonimy Motłoch, wyławiając przy tym Nichollsa i jego klawisze w niekoniecznie balladowym repertuarze.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.