Nie Było Grane 01/04: Mastodon, Pallbearer, The Devil and The Almighty Blues, Forming The Void, Cloud Catcher, Soen, Sepultura

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-04-01 12:00 | Zmodyfikowano: 2017-04-01 12:00
A|A|A

Nie Było Grane 01/04

Kilka naprawdę ciekawych propozycji przed nami, m.in. od norweskich poszukiwaczy mamutów z The Devil and The Almighty Blues, zanurzonego w psychodelicznym sosie tria Cloud Catcher, będzie też premierowy materiał od goszczącego jakiś czas temu we Wrocławiu kwartetu Pallbearer.
Co do tego ostatniego zespołu, 9 lat temu fundamenty pod jego budowę wylał basista Joseph Rowland. Z kolei 5 lat temu grupa debiutowała, skądinąd świetnym krążkiem „Sorrow and Extinction” (ROLLING STONE tak zachłysnął się tym albumem, że obwołał go metalowym albumem roku 2012). Kolejny, wydany w 2014 r. „Foundations Of Burden”, pokazał jak wielkie możliwości drzemią w tym zespole, który niczym walec jadący po gorącym asfalcie, bardzo przyjemnie ugniatał nasze kości.


Wydany w poprzedni piątek „Heartless”, to wycieczka w krainę zdecydowanie spokojniejszych dźwięków. Nieco melancholijne brzmienie gitar („Dancing in Madness”), ładne choć nie zapadające w pamięci melodie, mamy też znane (chociażby z poprzedniego albumu Baroness) współbrzmiące wokale. Jest przyjemnie i tu niestety leży główny problem tej płyty. „Fundations of Burden” wysoko postawiło poprzeczkę przed zespołem, który jako drogę rozwoju (?) obrał nie ścieżkę pełną kolców (jak w wypadku 2 poprzednich płyt) ale ubitą, najeżoną kilkoma co prawda chaszczami, ale w gruncie rzeczy przyjemną drogę. „Heartless” słucha się dobrze, momentami nawet bardzo, ale czy nie jest to szlak na oślą łączkę?


Koncerty? Słów i dźwięków kilka na temat wydarzenia, które już za tydzień odbędzie się w Starej Piwnicy a więc koncertu zespołu SOEN. To piątka świetnych technicznie muzyków, doskonale poruszających się w klimatach 'progresywnego' rocka i metalu, znanych z twórczości kapel takich jak Tool, APC, Opeth, Anathemy.

Zespół gościł już we Wrocławiu. Za tydzień  jako support przed SOEN wystąpi norweska grupa MADDER MORTEM. Informacje i bilety: TUTAJ.


Audycja Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 20.00.


Z kolei 18 czerwca we Wrocławiu w klubie A2 (ul. Góralska 5) zagra Sepultura. Kwartet, który przed 30 laty powstał z gniewu, mającego swój początek w dzikich pląsach dzieci brazylijskiej dżungli, bawiących się na przedmieściach Belo Horizonte, promować będzie swój tegoroczny album „Machine Messiah”. Informacje i bilety: TUTAJ.


Choć dziś Prima aprilis, żartem nie jest to, że 4 lipca do Polski przyjedzie prawdziwy gigant, Mastodon.
Brann Dailor (perkusja, wokal), Brent Hinds (wokal, gitara), Bill Kelliher (gitara rytmiczna, wokal) i Troy Sanders (wokal, gitara basowa, klawisze) w swojej twórczości kolportują sludge, stonera, a każda kolejna płyta zespołu (może za wyjątkiem ostatniej) stanowiła udaną próbę poszerzenia pola poszukiwań.
Kwartet powstały w 2000 r. w Atlancie, jest autorem jednego z najbardziej wyczekiwanych w tym roku, i to nie tylko w świecie metalu, albumu. Zapowiadany od kilku tygodni opowieściami czwórki Sanders/Dailor/Kelliher/Hinds oraz 3 ukazującymi się kolejno utworami, „Emperor of Sand”, dokładnie wczoraj miał swoją premierę.
Jaki jest ten nowy Mastodon i jego muzyka – sprawdzimy po 16.00. Z kolei jak „Imperator piasku” poradzi sobie z polskimi, nadmorskimi piaskami, będzie można posłuchać i zobaczyć w gdańskim klubie B90.
Informacje i bilety: TUTAJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama