18. Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA

mat. prasowe, GN | Utworzono: 2017-03-14 18:04 | Zmodyfikowano: 2017-03-14 18:19
18. Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA - mat. prasowe
mat. prasowe

18. Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA / 7-9 kwietnia

Warsztaty teatralne z Adamem Cywką/ 7.04.2017 / godz. 16.00-19.00 / nabór zamknięty /

Prezentacje wybranych monodramów / 8.04.2017 / od godz. 10.00 / wstęp wolny

Jury w składzie: Maria Seweryn, Adam Cywka, Wiesław Komasa,  po każdej prezentacji będzie publicznie omawiało monodram, według kryteriów - doboru repertuaru, dykcji, umiejętności znalezienia się w konkretnej przestrzeni scenicznej oraz ogólnego wrażenia artystycznego.

Finał FeTA / 9.04.2017 / godz. 12.00 / wstęp wolny

Rozdanie nagród i pokaz trzech najlepszych monodramów.

Spektakl mistrzowski/ „Edukacja Rity" w wyk. Piotra Fronczewskiego / 9.04.2017 / godz. 17.00 / biletowany

Spektakl w reż. Andrzeja Strzeleckiego pod tytułem „Edukacja Rity" z Piotrem Fronczewskim i Katarzyną Ucherską w rolach głównych. Będzie to historia młodej kobiety, która znużona swoją domową codzienności postanawia wrócić do szkoły. W budowaniu poczucia własnej wartości wspiera ją wybitny profesor. Z czasem z intelektualnych rozmów zrodzi się coś więcej...

bilety: 65/75 PLN

Bilety dostępne: on line na ticketpro.pl oraz w kasie CK Agora / płatność wyłącznie gotówką

FeTA jest niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi próbujących swoich sił w teatrze daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu z opiniami i radami doświadczonych twórców teatralnych. W jaki sposób? Poprzez prezentację 10.minutowego monodramu, powstałego na podstawie dowolnego tekstu, również autorskiego. FeTA to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, panele dyskusyjne, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne. Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na planach filmowych czy przeglądach teatralnych. Do grona laureatów Festiwalu należą m.in. Anna Ilczuk, Krzysztof Skonieczny, Wacław Mikłaszewski, Agata Kucińska czy Justyna Wasilewska. Festiwal przede wszystkim, daje możliwość prezentacji scenicznej przed wybitnymi twórcami zawodowo zajmującymi się teatrem, w obecnym roku będą to: Maria Seweryn, Wiesław Komasa oraz Adam Cywka. W poprzednich edycjach FeTA w jury zasiadali m.in.: Waldemar Krzystek,  Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Kinga Preis czy Bartosz Porczyk. Pomysłodawcą festiwalu jest Elżbieta Lisowska – Kopeć.

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.