Topliga: Nieudany debiut Outlaws. Druga wygrana Panthers

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-03 08:18 | Zmodyfikowano: 2017-04-03 08:18

Wydarzeniem tej serii spotkań był debiut w Toplidze drużyny Outlaws. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska pauzował w pierwszej kolejce i na historyczny mecz czekał do minionego weekendu. Wizyta w Warszawie nie będzie jednak dla beniaminka miłym wspomnieniem. Wrocławianie przegrali z Eagles aż 0:43. Już po pierwszej kwarcie było praktycznie po meczu bo gospodarze prowadzili 22:0. Na MVP spotkania wygrano rozgrywającego Orłów, Karola Żaka, a najwięcej przyłożeń - trzy - zanotował Ezekiel Graham.

- Tempo gry w Toplidze jest dużo wyższe niż w PLFA I. Musimy szczególnie popracować nad szybkością podejmowania decyzji oraz tym by pewniej reagować na przebieg wydarzeń na boisku. Dzisiaj druga linia obrony Eagles miała za dużo swobody, co powodowało to, że nasze akcje zwykle były zabijane w zarodku. Mimo porażki, nastroje są bojowe. Czujemy gorycz porażki, ale jesteśmy szczęśliwi, że możemy grać w elicie. Tyko to gwarantuje rozwój. Wiele zespołów w Polsce chciałoby być na naszym miejscu. Naszym zadaniem jest kontynuować ciężką pracę, która zaprocentuje w przyszłości - skomentował Paweł Kaźmierczak, koordynator ofensywy Wrocław Outlaws. 

Warsaw Eagles - Outlaws Wrocław 43:0 (22:0, 14:0, 7:0, 0:0) 

Bez niespodzianki było także w rywalizacji Panthers Wrocław z Lowlanders Białystok. Mistrzowie Polski rozgromili rywali 41:21. W miarę zacięty mecz trwał w pierwszej kwarcie. Po przyłożeniu Bartłomieja Trubaja, Lowlanders doprowadzili nawet do remisu 7:7. Później dominowali już Panthers dowodzeni przez swojego quarterbacka Timothyego Morovicka, który został wybrany na MVP spotkania.

- Popełniliśmy dużo małych błędów, ale wygraliśmy i trzeba się z tego cieszyć. Świetnie zagrał Adam Skakowski, który przebył długą drogę. Ciężko pracuje na treningach i zadaje wiele pytań, co owocuje. Za tydzień czeka nas pojedynek z rywalami z naszego miasta. Jestem podekscytowany, bo znów wystąpimy przed swoimi kibicami - przyznał Timothy Morovick, rozgrywający Panthers Wrocław. 
 
Panthers Wrocław - Primacol Lowlanders Białystok 41:21 (13:7, 14:7, 7:0, 7:7) 

W najbliższy weekend dojdzie do derbów Wrocławia. 8 kwietnia Outlaws podejmą Panthers.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.