Dziewczyny lubią brąz. Siatkarki Impelu zagrają dziś w Rzeszowie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-13 10:17 | Zmodyfikowano: 2017-04-13 10:17
A|A|A

fot. impelwroclaw.pl

Nie ma czasu na rozpamiętywanie nieudanych półfinałów. Impel ledwie w poniedziałek przegrał z Budowlanymi Łodź 2:3 (w pierwszym meczu 1:3), a już musi stanąć do rywalizacji o brązowy medal.

Dłuższy odpoczynek miały rzeszowianki. Marzenia SkyResu o finale prysły w sobotę. Zespół Lorenzo Micelliego miał jednak piekielnie trudne zadanie jakim była rywalizacja z Chemikiem Police. Z mistrzyniami Polski nie ugrały nawet seta i tylko w jednej z sześciu partii przegrały mniej niż pięcioma punktami.

Jak wyglądała bezpośrednia rywalizacja Impelu i SkyResu w tym sezonie? Za każdym razem lepsza była ekipa gospodarzy. W rozegranym w Hali Orbita spotkaniu - jeszcze w grudniu ubiegłego roku - wrocławianki wygrały 3:0. W Rzeszowie, na koniec fazy zasadniczej górą był SkyRes 3:0. Świetną partię rozegrała wtedy atakująca Adela Helić.

Jeśli Impel wygra dwumecz to zdobędzie piąty i zarazem drugi z rzędu brązowy medal mistrzostw Polki. Dla założonego w 2012 roku SkyResu miejsce na podium będzie największym sukcesem w historii.

Pierwsze spotkanie rozpocznie się w Rzeszowie o 18:00. Rewanż zostanie rozegrany w środę, 19 kwietnia o 18:00 we Wrocławiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama