Śląsk marnował, Górnik strzelał. WKS przegrał 0:2 [RELACJA]

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-04-29 18:16 | Zmodyfikowano: 2017-04-29 18:22

Śląsk Wrocław przegrał u siebie z Górnikiem Łęczna 0:2. Bramki dla gości zdobyli: w 35. minucie Bartosz Śpiączka i w 59. Grzegorz Bonin. Goście odbijają się od dna tabeli. Są na 3. miejscu w grupie spadkowej. Śląsk spada na 5. lokatę i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

RELACJA:

90' + 3' Koniec meczu. Śląska przegrywa z Górnikiem 0:2.

90' + 2' Powinno być 3:0 dla Górnika, ale piłkarze z Łęcznej bawili się w Barcelonę w polu karnym gospodarzy.

90' + 1' Rzut wolny po faulu na Pichu tuż przed polem karnym. Kovacević strzela po ziemi, ale obok bramki.

90' Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

87' Strzał Morioki mógł zamienić się w idealne prostopadłe podanie, jednak w porę nie zareagował Zwoliński. Później rzut rożny, strzela Kokoszka, obok słupka.

83' Dankowski dobrze dośrodkował na głowę Zwolińskiego. Strzał napastnika Śląska celny, ale bardzo słaby.

80' Mario Engels wchodzi na boisku. Zmienia Augusto.

78' Pich strzela ale trafia... w Kokoszkę.

75' Zmiana w Śląsku. Na boisku melduje się Lewandowski w miejsce Madeja.

71' Na szczęście dla Śląska Bonin marnuje dobrą okazję. Piłka poszybowała obok słupka.

65' Śląsk próbuje na wszelkie sposoby złapać kontakt w tym meczu, ale brakuje wykończenia. Wydawało się, że świetną okazję do zdobycia bramki ma Riera, już polu karnym strzelił ale bardzo nieczysto. Piłka ledwo doturlała się do bramki.

59' Gol dla Górnika. 2:0. Niewykorzystane się mszczą? Oczywiście. Dośrodkowanie trafia pod nogi zupełnie niepilnowanego Bonina, kapitan Górnika z bliskiej odległości najpierw strzela w Pawełka, później poprawia już nie do obrony. Śląsk jest w bardzo trudnej sytuacji.

58' Morioka w sytuacji sam na sam strzela wprost w bramkarza. Piłka odbija się od Małeckiego i szybuje nad poprzeczką. Później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Celeban strzela nad bramką.

54' Gra toczy się na połowie Górnika, jednak z akcji Śląska nic nie wynika. Z dystansu spróbował Riera, ale strzał Hiszpana bardzo niecelny.

46' Od razu okazje. Najpierw Górnik zaatakował, na szczęście Leonardo bardzo niecelnie podawał do niepilnowanych kolegów. Później bliski szczęścia był Śląsk. Madej dośrodkowywał piłka po rykoszecie uderzyła w poprzeczkę bramki Górnika.

46' Zaczynamy drugą połowę.

45'+2' Koniec pierwszej połowy.

45' Najlepsza okazja Śląska do wyrównania. Zwoliński otrzymał bardzo mocne podanie od Augusto, nadstawił nogę, jednak futbolówka poszybowała wysoko nad bramką Małeckiego.

37' Śląsk był bliski wyrównania. Pichowi zabrakło centymetrów. Słowak zamykał dośrodkowanie, jednak nie był w stanie oddać celnego strzału na bramkę.

35' Gol dla Górnika. Długi podanie na Śpiączkę, napastnik Górnika zgubił obrońców Śląska i strzela między nogami Pawełka. Golkiper Śląska chyba niepotrzebnie wychodził z bramki, by powstrzymać Śpiączkę.

34' Przysnęli obrońcy Śląska i to mogło skończyć się bramką dla Górnika. Piłkę lecącą do bramki wybił Celeban.

33' Madej strzela zza pola karnego, piłka przelatuje obok bramki gości.

29' Ta akcja powinna zakończyć się bramką dla Śląska. Gospodarze ruszyli z kontratakiem. Pich świetnie przerzucił piłkę na prawą stronę, tam byli niepilnowani Madej i Zwoliński. Niestety Madej za długo zwlekał z podaniem do Zwolińskiego i akcję przerwali obrońcy Górnika. Chwilę później z dystansu strzelał Morioka, ale za słabo, żeby zaskoczyć Małeckiego.

24' Z dystansu próbował Kovacević, ale strzał Serba bardzo niecelny.

22' Szymon Drewniak ostro potraktował Augusto. Za niepotrzebny faul w środku pola zawodnik Górnika zostaje ukarany żółtą kartką.

20' Rzut rożny dla gości, podanie nie dotarło do żadnego z graczy w białej koszulce. Śląsk spokojnie buduje kolejną akcję.

15' Świetna okazja dla Śląska. Morioka dostał świetne podanie, idealnie znalazł się w polu karnym Górnika, zgubił krycie obrońców, jednak strzelił fatalnie.

12' Zmiana w ekipie gości. Kontuzjowany jest Przemysław Pitry. Zmienia go Łukasz Tymiński.

10' Rzut rożny dla Śląska, piłka dośrodkowana na głowę Kovacevića, pomocnik strzela jednak wysoko nad bramką Małeckiego. Najlepsza okazja WKS-u, który powoli przejmuje inicjatywę.

7' Morioka skacze do główki w polu karnym gości, strzela niecelnie, przy okazji fauluje rywala.

4' Dobre podanie do Picha, skrzydłowy Śląska mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale był na minimalnym spalonym.

2' Lewym skrzydłem rozpędził się Śpiączka, jednak Dankowski nie pozwolił mu dośrodkować.

1' Pierwszy gwizdek. Zaczął Górnik.

SKŁADY:

Śląsk Wrocław: Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Augusto - Kovacević, Riera - Madej, Morioka, Pich - Zwoliński

Górnik Łęczna: Małecki - Matei, Dźwigała, Pitry, Leandro - Bonin, Sasin, Atoche, Drewniak, Grzelczak - Śpiączka

NIEOBECNI:

Śląsk przystąpił do meczu poważnie osłabiony. Do końca sezonu nie zagra już Angel Roman, który w środku tygodnia przeszedł w Hiszpanii operację stawu skokowego w klinice współpracującej z Barceloną. Nie grają też Biliński i Stjepanović, którzy pauzują za kartki.