World Games: Polacy odpadli w eliminacjach wspinaczki boulderowej [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-21 13:56 | Zmodyfikowano: 2017-07-21 14:03
A|A|A

Jako pierwsi wspinaczkę zaczęli mężczyźni. Andrzej Mecherzyński zajął dopiero dziewiąte miejsce i nie awansował do sześcioosobowego finału. Polak nie dotarł na szczyt żadnego z czterech boulderów. Rozmawialiśmy z nim zaraz po zakończeniu zmagań:

Kwalifikacje mężczyzn wygrał Japończyk Tomoa Narasaki przed Rosjaninem Alexeyem Rubtsovem i swoim rodakiem Yoshiukim Ogatą. W finale wystąpi łącznie sześciu zawodników.


Wśród kobiet eliminacje też należały do Japonek. Najlepsza była Akiyo Noguchi przed Miho Nonaką. Trzecie miejsce zajęła Fanny Gibert z Francji.

Katarzyna Ekwińska była 10 i jako jedna z dwóch zawodniczek nie osiągnęła żadnego topu. Dla 22-latki ten występ był przede wszystkim zbieraniem doświadczenia w zawodach tak wysokiej rangi, o czym mówiła nam po zakończeniu swojego występu:Finał mężczyzn wygrał Japończyk Yoshiyuki Ogata. Srebro wywalczył Niemiec Jan Hojer, a brąz Rosjanin Alexey Rubtsov.

Wśród kobiet złoto zdobyła Serbka Stasa Gejo. Drugie miejsce na podium zajęła Japonka Miho Nonaka, a trzecie Francuzka Fanny Gibert.

Jutro na wrocławskim placu Nowy Targ wspinaczka na czas. Jednym z faworytów do złota jest mistrz świata Marcin Dzieński.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama