World Games: Złoty polski rock and roll w Hali Stulecia

mat. prasowe | Utworzono: 2017-07-30 07:00
A|A|A

Ania i Jacek poświęcili osiem lat życia by osiągnąć ten sukces we Wrocławiu. Codzienne treningi wydolnościowe i akrobatyczne, odnowa biologiczna i praca z psychologiem miały zaprocentować właśnie dziś we Wrocławiu. I tak się stało. Są wprawdzie Mistrzami Świata, ale Igrzyska World Games były dla nas najważniejsze – opowiada Bartłomiej Kobylański, trener złotej pary i wiceprezes Polskiego Związku Rock and Rolla Akrobatycznego. Rock and Roll Akrobatyczny to niezwykle widowiskowa i zdecydowanie bardziej niż artystyczna sportowa dyscyplina. Zapewniam, że Ania i Jacek na prywatnych imprezach odstresowują się i nie robią… podwójnych salt – a mogliby nawet potrójne, ale jest to zakazane – ba, oni w ogóle prywatnie nie tańczą, ponieważ robią to kilka razy dziennie na ciężkich treningach – dodaje Kobylański.

Ania i Jacek są parą rock and rollową od 8 lat. Ania ma 27 lat, wcześniej kilka lat uprawiała akrobatykę, Jacek jest tancerzem od zawsze. Byli trzykrotnie mistrzami świata. 8 lat temu, na początku kariery, na World Games, zajęli 6 miejsce. Pochodzą z Zielonej Góry. Jesteśmy tam rozpoznawalni, ale o dziwo we Wrocławiu ludzie też nas rozpoznawali na ulicach i mówili, że trzymają kciuki. Atmosfera i entuzjazm w całym mieście i Hali Stulecia był niesamowity – opowiadał ich trener.

Srebrny medal zdobyli Rosjanie Ksenia Osnowina i Konstantin Czistikow, a brąz Niemcy Michelle Uhl i Tobias Bludau.

Na parkiecie w Hali Stulecia przez 4 godziny sobotniego wieczoru entuzjastycznie oklaskiwało tancerzy latino i pary rock and rollowe ponad 4000 widzów. Złoty medal w tańcach latynoamerykańskich zdobyła para mołdawska. Na podium stali także Rosjanie i Niemcy (rock and roll) oraz Rosjanie i Francuzi (latino). Mazurek Dąbrowskiego zakończył 7 dniowe zmagania gimnastyczne, akrobatyczne i taneczne podczas wrocławskiego The World Games 2017.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama