Sprawdź pogodę na noc i na poniedziałek

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-07-23 22:00 | Zmodyfikowano: 2017-07-23 22:00
Sprawdź pogodę na noc i na poniedziałek - FOT: CC0 Public Domain
FOT: CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:
Przeważająca część Europy, w tym Polska, będzie pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia z głównym ośrodkiem nad Niemcami. Tylko zachodnie krańce kontynentu będą pod wpływem klina Wyżu Azroskiego. Na wschodzie i południu Polski zaznaczać się będzie strefa frontu atmosferycznego, oddzialającego powietrze zwrotnikowe od powietrza polarno-morskiego. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. W pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu i zanikające burze. W drugiej połowie nocy lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 55 km/h.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w pierwszej połowie nocy również burze. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr przeważnie, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy do 55 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) miejscami opady deszczu, w pierwszej połowie nocy również burze. Temperatura od 11°C do 14°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w nocy południowo-zachodni i zachodni, w dzień z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy do 60 km/h.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.