Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #28 (04.08 - 10.09)

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2017-09-08 14:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-08 14:00
A|A|A

Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #28 (04.08 - 10.09)

MIKROMUSIC – Synu
Nagranie zapowiada nowy materiał Mikromusic, który tej jesieni ukaże się na płycie „Tak mi się nie chce”. Grupa zdecydowała się na crowdfunding i samodzielnie wyda ten album: „(...) Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań. Nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia (...)”. Pozytywne wibracje słychać już na singlu, którego premiera już dziś o 19-tej!


NATALIA PRZYBYSZ – Świat wewnętrzny
Najlepsza polska wokalistka wróciła z nowym albumem! Czy „Światło nocne” odniesie podobny, elektryczny sukces co poprzednia płyta? Jest na to szansa, zwłaszcza, że producenta (Jerzy Zagórski) jak i zespół (Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn, Hubert Zemler) znamy już z „Prąd”-u. A brzmienie nowego materiału mocno nawiązuje do sprawdzonej recepty.


BENJAMIN CLEMENTINE – Jupiter
Charyzma, talent i ciężka praca okazały się kluczowe dla jednego z najciekawszych wokalistów ostatnich kilkunastu miesięcy. Świetnie przyjęty i oceniony debiut zaowocował serią koncertów, dzięki czemu mieliśmy okazję zobaczyć Clementine'a we Wrocławiu i całkiem niedaleko, całkiem niedawno w Ostrawie. Studyjne produkcje do końca nie zdradzają z jakiego kalibru artystą mamy do czynienia, ale tego głosu nie sposób opisać inaczej niż zjawiskowy.


BECK – Dear Life
Od kilkunastu miesięcy Beck wodził wszystkich za nos. Początkowo nowy materiał miał ukazać się w 2015 r., ale premierę „Colours” szybko przełożono na październik 2016 r. Ten ostatni nadal jest wiążący, ale teraz dodajemy +1 do roku i szpilkę wbijamy w szczęśliwy piątek 13. Za brzmienie „Colours”  odpowiada rozchwytywany Greg Kurstin, mający już na koncie owocną współpracę z Adele. Ale zanim poznamy październikowe kolory Becka, a w połowie września Kurstin w swoim CV dopisze najnowszy album Foo Fighters.


BLUSZCZ – Aspen
Z jesienią zostajemy za sprawą formacji Bluszcz. Jarek (gitara, produkcja, głos) i Romek Zagrodny (gitara) tworzą ten młody wrocławski zespół, którego brzmienie jak i przynaleźność fonograficzną określa Brennnessel Records. Debiutancki album grupy nazywa się „Junior”. Znajdziecie tam synthpop z lekką, podbarwioną sepią gitarą. Jeśli ktoś ma ochotę na pocztówkę z wakacji, to ta muzyka jak znalazł pasuje do ścieżki dźwiękowej powoli kończącego się lata.


UCHO – Na drugim brzegu
Grają bo lubią grać. Od kilku ładnych lat Robert Foks (wokal), Kazimierz Marut (perkusja), Tomasz Tortyna (bas) i Piotr Adamiak (gitara) obecni są na dolnośląskiej scenie. Impro String Quartet, Nurt, Sami Swoi – m.in. w tych formacjach występowali wspomniani muzycy, którzy teraz postanowili połączyć swoje siły w ramach grupy UCHO. „Na drugim brzegu” to kolejna udana piosenka tego składu, sprawiająca, że czekamy na więcej!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama