Druga edycja festiwalu sportu dla dzieci Wannado

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-09-05 19:30 | Zmodyfikowano: 2017-09-05 19:30
A|A|A

Fot. materiały prasowe

Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci będą mogły poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu. W zeszłym roku zorganizowaliśmy festiwal po raz pierwszy w Polsce i tylko w jednym mieście. Mieliśmy sporo obaw, czy uda się w Polsce powtórzyć sukces festiwali czeskich.                                         

Jednak po tym co zobaczyliśmy w Katowicach w zeszłym roku decyzja mogła być tylko jedna – rozszerzamy projekt w 2017 roku – cieszy się Arkadiusz Pilarz dyrektor organizacyjny festiwalu. Do Katowic, na obiekty Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przyjechało rok temu 60 klubów sportowych Śląska i Zagłębia reprezentujących aż 50 dyscyplin sportowych. Stanowiska przygotowane przez kluby odwiedziło ponad 3000 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Kluby wspaniale podeszły do inicjatywy, dlatego w tym roku festiwal odbędzie się nie tylko w Katowicach.                                  

Rozpoczynamy we Wrocławiu, spotkamy się także w Gdańsku. We wszystkich miastach będziemy gościć na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego, które dysponują najlepszą infrastrukturą do organizacji tego typu wydarzeń – podkreśla Pilarz. Udział we wrocławskiej edycji festiwalu potwierdziło już 40 klubów sportowych i ponad pół tysiąca młodych zawodników. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt różnych dyscyplin od tak popularnych jak piłka nożna, kolarstwo, siatkówka, szermierka, lekkoatletyka, żeglarstwo po te mniej znane jak popularyzowane przez wrocławskie World Games latające dyski.

Będą także konkursy z nagrodami, a przede wszystkim dużo radości i znakomitej zabawy. Każdy młody człowiek, który do nas przyjdzie, znajdzie coś dla siebie – podkreśla Pilarz. Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od 11:00 do 17:00 na obiektach AWF we Wrocławiu przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35. Wstęp jest bezpłatny. Dla pierwszych 1000 dzieciaków, które odwiedzą strefę festiwalową został przygotowany pakiet młodego sportowca /plakat, woda mineralna, i dyplom.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama