Bez niespodzianki w Kielcach. Zagłębie przegrało z Vive

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-12 20:30

Zagłębie goniło wynik od pierwszej do ostatniej akcji. W najlepszym momencie, czyli w 12 minucie, "Miedziowych" stać było na remis - 5:5. Vive od tego momentu poprawiło obronę, a kilka bardzo dobrych interwencji zanotował Sławomir Szmal. Jego dyspozycja i lepsza skuteczność kieleckiej drużyny w ataku sprawiły, że Zagłębie przegrywało do przerwy 11:16.

Po przerwie lubinianie byli gorsi od mistrzów Polski już nawet o dziewięć bramek. Zagłębiu trudno było gonić wynik bo od 38 minuty grali bez Tomasza Pietruszko, który z powodu gradacji kar został odesłany na trybuny. Ostatecznie "Miedziowi" przegrali z Vive różnicą ośmiu trafień.

PGE Vive Kielce - Zagłębie Lubin 32:24 (16:11)

Vive: Szmal, Wałach - Jurecki 3, Bis, Dujszebajw 1, Kus, Aguinagalde 3, Bielecki 5, Jachlewski 2, Strlek 4, Janc 3, Lijewski 2, Zorman, Mamić 2, Bombac 4, Djukić 2