Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-09-18 19:40 | Zmodyfikowano: 2017-09-18 15:40

Na początek kostiumy ze słynnych polskich filmów zrealizowanych we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Ich projekty, fragmenty scenografii oraz dokumentacja fotograficzna można oglądać na wystawie "Moda i kino. Kostiumy filmowe z kolekcji CeTA" w Pawilonie Czterech Kopuł. Opowiada o niej kuratorka Małgorzata Możdżyńska-Nawotka.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Ciekawa akcja "Książki dla Gwinei" dobiegła końca. Dzięki pomocy wrocławian, do Konakry, które w tym roku jest światową Stolicą Książki UNESCO, powędrują podręczniki. Od piątku 15 września możemy przyjrzeć się innemu wątkowi łączącemu oba miasta - w galerii Mieszkanie Gepperta trwa wystawa "Bel Air". Rozmawiam o niej z Leonem i Magdą Podsiadłymi oraz kuratorem Michałem Bieńkiem.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Małgorzata Micuła z Galerii Miejskiej wprowadza nas w temat nowej wystawy, która zawita niebawem na Dworzec Główny. "Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy" będzie prezentacją polskich i ukraińskich twórców sztuki współczesnej. Punktem wyjścia ma być niejednorodny status zawodu artysty oraz pracownika kultury, a także niejednoznaczny związek między twórcą a rynkiem sztuki. Drugim ważnym akcentem wystawy będą zmiany koncepcji i sposobów pracy, związane z automatyzacją i rozwojem sztucznej inteligencji.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

 


Porozmawialiśmy także o wrocławskim rynku sztuki. Którzy artyści i jakie style cieszą się powodzeniem, a co charakteryzuje kupujących? Czy zainteresowanie kupnem sztuki się zwiększa i czy to inwestycja? Między innymi na te pytania próbują odpowiedzieć kolekcjonerka Lila Dmochowska, Karolina Jaklewicz z Galerii Socato i Magdalena Mielnicka z mia ART GALLERY.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.