POGODA: W nocy mżawka. Temperatura spadnie do 4°C

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-11-09 22:00
A|A|A

Fot. CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: południe kontynentu za wyjątkiem Płw. Apenińskiego znajdzie się pod wpływem wyżów znad Azorów i Rosji oraz łączącego ich wału wysokiego ciśnienia. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska w nocy będzie jeszcze pod wpływem wału wysokiego ciśnienia, powoli odsuwającego się na południe. Od północy kraju zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza pochodzenia polarnego.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady mżawki. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże. Głównie po południu wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie w zachodniej części województwa porywisty, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady mżawki. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie. Głównie po południu wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w ciągu dnia opady śniegu. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr w nocy i przed południem dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, po południu bardzo silny od 55 km/h do 70 km/h, zachodni, w ciągu dnia powodujący zawieje śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama