Kubot i Melo krok od wygranej turnieju Masters

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-11-18 15:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-18 15:00

Polak i Brazylijczyk rozpoczęli półfinał w świetnym stylu, przełamując rywali w drugim i czwartym gemie. Harrison i Venus pierwszy punkt zdobyli dopiero, gdy przegrywali już 0:5. Siódmy gem zakończył seta. Kubot i Melo przy własnym serwisie zwycięstwo zapewnili sobie przy drugim setbolu.

W kolejnej odsłonie polsko-brazylijski duet tylko raz zwyciężył przy serwisie rywali. To wystarczyło do końcowego sukcesu, gdyż Amerykanin i Nowozelandczyk ani razu tego dnia nie potrafili przełamać przeciwników. Kluczowy okazał się dziewiąty gem. Kubot i Melo prowadzili w nim 30:0, ale Harrison i Venus zdołali doprowadzić do remisu. Dwie kolejne wymiany padły jednak łupem mistrzów tegorocznego Wimbledonu, którzy dzięki temu wyszli na prowadzenie 5:4. W kolejny gemie Kubot i Melo szybko pozbawili rywali resztek złudzeń na korzystny wynik, zdobywając trzy punkty rzędu. Spotkanie zakończyli przy drugim meczbolu, po nieco ponad godzinie gry.

O mistrzostwo Finałów ATP World Tour 2017, w niedzielę o godz. 16.30 naszego czasu, Polak i Brazylijczyk zmierzą się z lepszymi z drugiego półfinału - Brytyjczykiem Jamie'em Murrayem i Brazylijczykiem Bruno Soaresem lub z broniącymi tytułu Finem Henrim Kontinenem i Australijczykiem Johnem Peersem.

35-letni Łukasz Kubot jest piątym Polakiem, który wystąpi w finale turnieju Masters. Trzykrotnie o zwycięstwo grał Wojciech Fibak - raz w singlu (1976) i dwa razy w deblu (1978, 1979) - a w ostatnich latach Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg w grze podwójnej (2011) oraz Agnieszka Radwańska w grze pojedynczej (2015). Krakowianka jako jedyna wygrała swój finał.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.