Australian Open: Łatwe zwycięstwo Kubota i Melo w pierwszej rundzie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-18 05:40

Mecz zaczął się dość niespodziewanie, bo najlepszy tenisowy duet na świecie został przełamany w trzecim gemie do 30. Od tego momentu jednak wszystko wróciło na właściwe tory. Do końca seta Łukasz Kubot i Marcelo wygrali już nie tylko wszystkie swoje podania, ale także te rywali - trzykrotnie do 30 - i wygrali partię 6:2. Zajęło im to 27 minut.

Drugi set był o dwie minuty krótszy. Polak i Brazylijczyk przełamali Lorenziego i Zvereva w czwartym gemie - do 15 - i objęli prowadzenie 3:1. Podbramkowo było w szóstym gemie. Łukasz Kubot i Marcelo Melo byli lepsi już 40:0, żeby potem pozwolić włosko-niemieckiej parze doprowadzić do równowagi. Na szczęście po dwukrotnej grze na przewagi, górą był nasz tenisista i jego partner. Kolejnego gema przy własnym podaniu Kubot i Melo wygrali na sucho, a za chwilę zdobyli także punkt przy podaniu Lorenziego i Zvereva - do 30 - i wygrali seta 6:2, a cały mecz 2:0.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo - Paolo Lorenzo / Mischa Zverev - 6:2, 6:2

Kolejnymi rywalami Polaka i Brazylijczyka będa teraz Australijczycy - Max Purcell i Luke Saville.

W nocy naszego czasu grała także Agnieszka Radwańska. Polka w drugiej rundzie singla pokonała Ukrainkę - Łesię Curenko 2:6, 7:5, 6:3. Przeciwniczką Radwańskiej w trzeciej rundzie będzie reprezentantka Tajwanu - Su-Wei Hsieh.