Siatkarze Cuprum kończą sezon zasadniczy na ósmym miejscu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-04-15 18:45 | Zmodyfikowano: 2018-04-15 18:45

Dobra gra przy siatce i w defensywie pozwoliły Miedziowym rozstrzygnąć dwie pierwsze partie na swoją korzyść. GKS ambitnie stawiał opór i w trzecim secie, wypracowaną na początku pięciopunktową przewagę, zdołał utrzymać do końca. W czwartej odsłonie inicjatywa znów należała jednak do Cuprum. Zwycięstwo lubinian przypieczętował asem serwisowym rozgrywający gospodarzy Maciej Gorzkiewicz.

Cuprum Lubin - GKS Katowice 3:1 (25:18, 25:17, 15:25, 25:20)

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Gorzkiewicz, Taht, Gunia, Hain, Kryś (libero) oraz Makoś (libero), Patucha, Terzić.
GKS: Komenda, Butryn, Kapelus, Pietraszko, Kohut, Sobański, Mariański (libero) oraz Stańczak (libero), Fijałek, Stelmach.

Miedziowi o siódmą lokatę będą walczyć z Onico Warszawa. Spotkania o miejsca 7-12 rozgrywane są systemem "mecz i rewanż", a jeśli stan rywalizacji będzie wynosił 1-1, o zwycięstwie w dwumeczu zadecyduje "złoty set" do 15 punktów.

Zwycięstwo w fazie zasadniczej ekstraklasy, już dwa tygodnie temu, zapewniła sobie ZAKSA Kędzierzyn Koźle, która z drugą w tabeli Skrą Bełchatów mają zagwarantowany udział w półfinałach. ZAKSA o finał zmierzy się ze zwycięzcą pary: Trefl - Jastrzębski, a Skra z Asseco Resovią lub Indykpolem AZS.
Do pierwszej ligi spadł Dafi Społem w Kielce, a jego los podzielił BBTS Bielsko-Biała.

Pierwsze spotkania rundy play off zaplanowano na najbliższą środę.