Dzień Psa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2018-07-01 07:38 | Zmodyfikowano: 2018-07-01 07:38
Dzień Psa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu - fot. Muzeum Narodowe Wrocław
fot. Muzeum Narodowe Wrocław

Czy psy potrafią mówić? Oczywiście, że tak! Tyle że my często nie rozumiemy ich języka. Organizatorzy akcji spróbują porozumieć się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Nie zabraknie zagadnień związanych z bezpieczeństwem, pomocą i adopcją, dowiemy się również czym są domy tymczasowe.

O godzinie 11. 00 odbędą się warsztaty "Podaj łapę, czyli jak dogadać się z psem" na które zachęca Agnieszka Kuprianowicz jedna z organizatorek:

- Będziemy świętować dzień psa i pokazywać jak można z psem się dogadać. Co mówią psie uszy czy ogon. Dowiemy się czym psy mogą się zajmować jak mogą być aktorami, ratownikami czy pomagać chorym osobom. Serdecznie zapraszamy przede wszystkim także te osoby, które boją się psów lub są niepewne. Będzie okazja, żeby okiełznać te lęki, łagodnie, spokojnie i zobaczyć, że z każdym psem można się dogadać.

Wstęp na wydarzenia to dobrowolny datek na rzecz Fundacji 2plus4, która pomaga psom porzuconym i szuka im nowych domów.

o godzinie 13.00 Magdalena Szafkowska – historyczka sztuki, a prywatnie miłośniczka czworonogów – zabierze uczestników w podróż w świat czterech łap:

- Trudno znaleźć w sztuce obrazy, rzeźby, gdzie nie byłoby chociaż kawałka psa. Nawet w sztuce sakralnej zawsze znajduje się pies pod stołem przy którym np. odbywa się wieczerza w Emmaus czy Cud w Kanie Galilejskiej. Takim mistrzem przedstawiania takich scen z udziałem psów, zresztą świetnie odtworzonych był Paolo Veronese.

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.