SENSoR Zachodnia 1 - nowe miejsce dedykowane niepełnosprawnym

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-09-04 07:31 | Zmodyfikowano: 2018-09-04 07:35
A|A|A

fot. Facebook SENSoR Zachodnia 1

SENSoR Zachodnia 1, to miejsce, które stworzyli i własnymi rękami wyremontowali niepełnosprawni ruchowo wrocławianie. Dziś chcą, żeby miejsce integrowało wszystkich - bez względu na stan zdrowia, a także pomagało w przełamywaniu barier. To także miejsce dzięki któremu osoby na wózkach zwyczajnie mają po co wyjść z domu.

- Tutaj się socjalizujemy. Przychodzą tutaj ludzie, którzy na co dzień częściej spędzają czas w domu niż na zewnątrz. Pokazujemy im, że można funkcjonować i że wózek to nie jest problem, żeby przebywać między ludźmi. - mówi Andrzej Szponder.


- Żeby miejsce się utrzymało potrzebujemy jednak partnerów, od których nie możemy pobierać opłat, ale mogą nas dobrowolnie wspierać - zajęciami lub datkami - mówi założyciel sensora - Łukasz Siemież. - Ze względu na statut organizacji możemy tę salę użyczać bezpłatnie. Zapraszamy każdą grupę, która chciałaby coś zrobić - czy to kursy językowe czy to wszelkiego rodzaju inne zajęcia.
W Sensorze bezpłatnie można wziąć udział w zajęciach, także tym dedykowanym osobom z takimi schorzeniami jak porażenie mózgowe czy przerwanie rdzenia kręgowego. Założyciele Sensora także startują w  tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ich pomysł  zakłada stworzenie w Sensorze kawiarni, w której zamiast krzeseł będą wózki inwalidzkie oraz tor przeszkód. To ma pomóc w przełamywaniu  barier, ale też pokazać codzienne zmagania osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama