Biathlonista AZS AWF Wrocław mistrzem Polski w sprincie

PP/PAP | Utworzono: 2018-12-29 17:30

Urodzony w Wałbrzychu, a reprezentujący AZS AWF Wrocław Janik wyprzedził Grzegorza Guzika (BLKS Żywiec) i Andrzeja Nędzę Kubińca (BKS WP Kościelisko). Obaj stracili do zwycięzcy odpowiednio 22,4 i 41,5 s. Dopiero siódme miejsce zajął Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko). Ze Szczurkiem, który rywalizuje w Pucharze Świata, o prawie pół minuty wygrał 16-letni Marcin Zawół. Zawodnik Karkonoszy Jelenia Góra uplasował się na piątej pozycji.

W rywalizacji pań Gwizdoń wyprzedziła o 15,1 s Kamilę Żuk (AZS AWF Katowice) i o 1.01,7 Kingę Zbylut (BKS WP Kościelisko). Nie startowały dwie czołowe polskie biathlonistki Monika Hojnisz (w piątek biegła w sztafecie mieszanej) oraz Krystyna Guzik (zapalenie płuc).

Mistrzostwa Polski w Dusznikach-Zdroju potrwają do niedzieli. Tego dnia odbędą się biegi ze startu wspólnego.