Nakręcił zatrzymanie Igora Stachowiaka. Teraz stanie przed sądem

Piotr Kaszuwara, BT | Utworzono: 2019-01-08 07:11 | Zmodyfikowano: 2019-01-08 07:16
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Andrzej Owczarek

Na antenie Radia Wrocław za Patrykiem H. wstawiali się już między innymi przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także szef Fundacji LEX NOSTRA, pomagającej poszkodowanym przez wymiar sprawiedliwości - Maciej Lisowski. Wszyscy zgodnie twierdzą, że mężczyzna, podobnie jak każdy obywatel, miał pełne prawo do nagrywania interwencji. Mimo to, policja poszukiwała go 15 maja 2016 roku za pomocą kamer miejskiego monitoringu i w efekcie zatrzymała oraz przewiozła na komisariat przy Trzemeskiej. Teraz - dwa i pół roku od tych wydarzeń - dowiadujemy się, że Patryk H. jednak będzie odpowiadał przed sądem, ale za naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych.

Śledztwo wobec Patryka H. było początkowo umorzone, ale na wniosek Prokuratury Krajowej - której szefem jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - zostało ono wznowione, i ostatecznie mężczyźnie pod koniec grudnia ubiegłego roku postawiono zarzuty. Patrykowi H. grożą 3 lata więzienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~eles1949
2019-01-09 04:58:00
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Prokurator rączka w rączkę z bandytami z Trzemeskiej . . . Ordynarna zemsta.
~Przepisane
2019-01-09 00:20:59
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czytałam o tym w Fakcie, potem u was. Nie wiem jakie obowiązują zasady w dziennikarstwie, ale uczciwie by było się powołać na źródło. No chyba, że autor jest nieucziwy. Ale co zatem robi w radiu publicznym? Temat skrajnie bulwersujący
~Realista
2019-01-08 17:11:37
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jeśli naruszył nietykalność cielesną policjanta, powinien być surowo ukarany za przestępstwo. Państwo które nie chroni policjantów i pozwala na to, żeby przypadkowe osoby szarpały i biły swoich funkcjonariuszy publicznych nie ma prawa istnieć.
~brw
2019-01-08 15:59:00
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 0
Artykuł lakoniczny.Ciezko odnieść się do zarzutu o naruszenie nietykalności cielesnej policji.Ale widać ze jest to ewidentna zemsta za nagrywanie
~wniosek
2019-01-08 14:24:07
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 1
A co z nietykalnością cielesna OBYWATELA?
~Pit
2019-01-08 13:49:09
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Kara musi być ze nagrywał. Policję nagrywać toć tego nie wolno. Bo się wydało że to są bandyci nie policja
~Cooooo!!!!
2019-01-08 12:58:18
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szok to w obronie człowieka nagrywanie policjanta to naruszenie nietykalności mundurowego? Nawet jak zamorduje człowieka niewinnego? W jakim kraju ja źyję? To za czasów komuny tak nie było! To pierwszy krok do "wolnej Amerykanki " w policji. Będę wołać detektywów zamiast policji jak coś będzie się złego działo - zwykły brak zaufania.
~Zgadzam sie z jackiem
2019-01-08 12:53:12
z adresu IP: (92.1.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sznuruja nam usta now badzmy obojetni to bylo morderstwo a teraz uciszaja swiadka. JP 100%
~adela
2019-01-08 12:20:27
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -4
to chyba jakis zart, "nietykalność cielesna mundurowych" ..............
~jacek
2019-01-08 10:49:05
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -3
to jest zemsta że jest świadkiem teko hitlerowskiego morderstwa
~Ziobrooooo
2019-01-08 10:32:56
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -6
Masakra co myśleliście że on to fajny jakbgo nikt nie zaczyna , tak jak Macierewicza bo już byśmy mieli wojnę światową ! To wszyscy będziemy we więzieniach , porobi rezerwaty , wruca getta tak głupki !!!
~kuba
2019-01-08 10:06:48
z adresu IP: (95.48.xxx.xxx)
Ocena: 0
Macie swoja " dobra zmianę ' !!!
~grzegorz
2019-01-08 09:14:34
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -5
i to jest klasyczny przykład działania dyktatury ! cóż najgorsze, że chyba każde pokolenie musi uczyć się na własnych błędach ?
~PARANOJA
2019-01-08 08:37:28
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -3
tak k.... m....ziobro jaja sobie robi z ludzi a mordercy policyjni plują mi w twarz!!!!!
~wrocławianin
2019-01-08 08:35:05
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kolejny kozak Patryk H. będzie odpowiadał przed sądem, za naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych.