Były piłkarz Barcelony wraca na Dolny Śląsk

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-01-29 20:25
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

Roman przygodę z piłką zaczynał w Espanyolu Barcelona skąd trafił do Manchesteru City. Z angielskiego klubu został wykupiony przez Barcelonę, gdzie grał w zespole rezerw. Później był zawodnikiem Villarreal CF i portugalskiej Bragi. Z tego drugiego klubu został wypożyczony do Śląska, ale óczesny trener wrocławian trener Mariusz Rumak praktycznie w ogóle na niego nie stawiał. Sytuacja się zmieniła, kiedy zespół WKS przejął Jan Urban. Roman zaczął grać regularnie i stał się wiodącą postacią drużyny. Kiedy wydawało się, że Hiszpan może stać się nawet gwiazdą ekstraklasy, w spotkaniu z Cracovią doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry do końca sezonu. Bilans występów Hiszpana w polskiej lidze to: 12 spotkań, jeden gol i udział przy kilku akcjach bramkowych Śląska.

Po wyleczeniu kontuzji Roman trafił z Bragi na Cypr do AEL Limassol. W rundzie jesiennej obecnego sezonu piłkarz wystąpił w pięciu meczach, w których strzelił dwa gole.

Juan Roman dołączył już do drużyny Miedzi, która przebywa na zgrupowaniu w Turcji. Najprawdopodobniej wystąpi w czwartkowym sparingu legniczan z Czornomorcem Odessa.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama