1. liga koszykarzy: wygrana lidera, triumf wałbrzyszan, porażka WKK

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-02-02 21:45 | Zmodyfikowano: 2019-02-02 21:45

Prowadzący w tabeli pierwszej ligi FutureNet Śląsk w drugim spotkaniu z rzędu rzucił ponad 121 punktów. W poprzedniej kolejce wrocławianie nie dali szans SKK Siedlce, tym razem 123:88 pokonali u siebie Księżaka Łowicz. Po wyrównanym początku, przewaga gospodarzy rosła z każdą kolejna kwartą. Przyczynił się do tego świetnie dysponowany rzutowo Krzysztof Jakóbczyk, który trafił 6 z 8 rzutów za trzy punkty.

- Nie zostawiliśmy wątpliwości, kto jest lepszy - mówi czołowy snajper Śląska Aleksander Dziewa ze Śląska:

O tym, co było kluczowe dla końcowego wyniku spotkania, mówi rozgrywający wrocławian - Robert Skibniewski:

FutureNet Śląsk Wrocław - Księżak Łowicz 123:88 (27:23, 33:25, 32:24, 31:16)

Punkty dla Śląska: Jakóbczyk 23, Musiał 21, Dziewa 19, Kulon 19, Skibniewski 15, Jarmakowicz 14, Tomczak 5, Bożenko 3, Michałek 2, Pietras 2.

Koszykarze drugiej wrocławskiej drużyny wracają bez punktów z Kołobrzegu. Zespół WKK przespał pierwsze trzy kwarty. Zryw gości w ostatniej części meczu okazał się spóźniony. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego nie zdołali już dogonić rywali.

Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 79:68 (20:15, 20:15, 26:15, 13:23)

Punkty dla WKK: Ciechociński 18, Koelner 15, Pieloch 15, Rutkowski 6, Fiedukiewicz 6, Malona 4, Jędrzejewski 2, Józefiak 2.

Z trzeciego z rzędu ligowego triumfu cieszyli się koszykarze z Wałbrzycha. Górnik po pewnej wygranej z WKK Wrocław 82:51 oraz niespodziewanej z Sokołem Łańcut na wyjeździe (74:68), w sobotę w dobrym stylu pokonał na własnym parkiecie Polfarmex Kutno. Tym samym podopieczni Marcina Radomskiego w optymistycznych nastrojach mogą oczekiwać prestiżowego starcia z prowadzącym w tabeli Śląskiem Wrocław, które 13 lutego odbędzie się w Aqua Zdroju.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Polfarmex Kutno 82:63 (22:15, 18:11, 21:9, 21:28)

Górnik: Krzywdziński 14, Kruszczyński 14, Niedźwiedzki 12, Durski 11, Małecki 10, Glapiński 6, Wróbel 5, Spała 4, Der 2, Makarczuk 2, Kłyż 2, Ratajczak 0.