Pływaczki AWF Wrocław najlepsze w Akademickich Mistrzostwach Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-04-08 06:55 | Zmodyfikowano: 2019-04-08 06:55
A|A|A

W klasyfikacji mężczyzn katowiczanie wyprzedzili Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, natomiast w rywalizacji pań za AWF Wrocław uplasowały się drużyny UMCS Lublin i AWF Kraków. Z kolei w klasyfikacji medalowej najlepsza była ekipa AWF Katowice przed Politechniką Łódzką i AWF Kraków.

W ostatnim dniu zawodów medale najlepszym zawodnikom wręczała m.in. Otylia Jędrzejczak, najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. – Jako wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego z przyjemnością obserwowałam zmagania na AMP. Rywalizacja akademicka jest bardzo ważna. To jest coś, co u nas z roku na rok jest coraz bardziej doceniane, ale jeszcze nie tak, jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest to bardzo istotna impreza – mówiła nasza mistrzyni olimpijska z Aten.

Sporo zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony, jak choćby Bartłomiej Lassek z Politechniki Łódzkiej, który wrócił do domu z trzema złotymi medalami w klasyfikacji generalnej. Multimedalistą imprezy był też Daniel Rzadkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, który wygrał rywalizację na 50 i 100 metrów stylem dowolnym.

KLASYFIKACJA GENERALNA AMP W PŁYWANIU - LUBLIN 2019:

KOBIETY
1. AWF Wrocław
2. UMCS Lublin
3. AWF Kraków

MĘŻCZYŹNI
1. AWF Katowice
2. AGH Kraków
3. UMCS Lublin

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama