Dziś początek ME w zapasach. Wrocławianin na macie pojawi się w piątek

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-04-08 07:20 | Zmodyfikowano: 2019-04-08 07:20
A|A|A

W naszej ekipie nie brakuje medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Jednym z głównych pretendentów do podium będzie Geworg Sahakjan, który przed rokiem sięgnął po brązowy medal MŚ w Budapeszcie.

W pierwszym dniu zawodów rywalizujący w stylu wolnym Magomedmurad Gadżijew był o krok od  finału wagi 70 kg. W półfinale Polak przegrał z Turkiem Mustafą Kayą przy remisie 6:6, gdyż rywal wykonał wyżej punktowaną akcję. We wtorek Gadżijew stanie do walki o brązowy medal. Pozostali dwaj polscy zapaśnicy w stylu wolnym ponieśli porażki na początku turnieju - Krzysztof Bieńkowski w drugiej walce, a Robert Baran jeszcze w rundzie eliminacyjnej. Biało-czerwoni czekają teraz, czy ich pogromcy dotrą do finału - tylko wtedy będą mogli wystąpić w repasażach o brązowy medal.

Jedynym przedstawicielem naszego regionu w polskiej kadrze jest Michał Tracz. Zapaśnik Śląska Wrocław w czwartek pozna pierwszych rywali, a dzień później (12.04) rozpocznie rywalizację w w wadze do 63 kg w stylu klasycznym.

Zapaśnicze ME w stolicy Rumunii potrwają do 14 kwietnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama