Polska lepsza od Reszty Świata. 9 punktów Macieja Janowskiego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-04-23 07:20 | Zmodyfikowano: 2019-04-23 07:20

Mecz odbył się na nie najlepiej przygotowanej nawierzchni, zmagania utrudniał też silny wiatr, a po awarii maszyny startowej zawodnicy od 10. biegu musieli ruszać "na zielone światło".

Polski zespół prowadził przez całe spotkanie. Wszyscy zawodnicy w reprezentacji Marka Cieślaka punktowali równo, choć nie ustrzegli się także wpadek. Wśród zwycięzców najwięcej, trzy biegi wygrał Bartosz Zmarzlik. Dwa razy jako pierwszy do mety dojeżdżał Maciej Janowski. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław słabiej pojechał jedynie w swoim trzecim wyścigu, gdy finiszował jako ostatni. Przegrał wówczas z najskuteczniejszym w ekipie pokonanych Nickim Pedersenem oraz swoim klubowym kolegą ze Sparty - Glebem Czugunowem. Duńczyk okazał się najlepszym żużlowcem zawodów, kończąc je z 11 punktami i bonusem na koncie. Rosjanin po dobrym początku, w czwartym występie zanotował niegroźny upadek. Po wykluczeniu z tego biegu Czugunow nie pojawił się już na torze w ostatniej serii startów.

Polska – Reszta Świata 51:38

Polska: Bartosz Zmarzlik 10 (1,0,3,3,3), Janusz Kołodziej 9 (3,1,1,2,2), Maciej Janowski 9 (1,3,0,3,2), Piotr Pawlicki 8 (2,2,2,1,1), Patryk Dudek 8 (3,1,1,d,3), Wiktor Lampart 7 (0,3,1,2,1).

Reszta Świata: Nicki Pedersen 11 (2,3,3,3,w), Martin Vaculik 9 (2,1,3,d,3), Niels Kristian Iversen 6 (1,0,2,2,1), Antonio Lindbaeck 5 (0,2,0,1,2), Gleb Czugunow 5 (3,0,2,w,ns), Emil Sajfutdinow 2 (0,2,0,d,ns).