Śląsk nie wykorzystał szansy. W środę decydujące starcie we Wrocławiu

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2019-05-06 07:35

Choć lepiej mecz rozpoczęli koszykarze ze Słupska (10:2), to wrocławianie szybko wrócili do gry i dzięki trafieniom z dystansu odzyskali inicjatywę. Po 10 minutach Śląsk prowadził 24:17.

W drugiej części gry przyjezdni kontynuowali realizację swojej taktyki. Zawodnicy Radosława Hyżego rozgrywali piłkę po obwodzie i oddawali bardzo dużą liczbę rzutów z dystansu i dalekiego półdystansu. Gospodarzom brakowało odpowiedzi na znakomitą skuteczność Trójkolorowych zza łuku (11/23). W rezultacie w połowie meczu przegrywali ze Śląskiem 39:48.

Trzecia kwarta zaczęła się świetnie dla wrocławian – dwa rzuty z dalekiego półdystansu trafił Mateusz Jarmakowicz, a Krzysztof Jakóbczyk i Robert Skibniewski popisali się efektownymi trójkami. WKS prowadził nawet 59:44, ale Czarni zdołali zbliżyć się na dystans 7 oczek za sprawą rozgrywającego świetny mecz Adriana Kordalskiego. Zawodnik Czarnych zakończył występ z dorobkiem 37 punktów. Do tego dołożył 7 zbiórek i 9 asyst.

Czwartą ćwiartkę wrocławianie zaczęli od kolejnej trójki Tomasza Żeleźniaka, ale następne 3 minuty przegrali aż 2:15. W końcówce Czarni wyszli na niewielkie prowadzenie, które na niecałe 2 minuty przed ostatnią syreną zniwelował Mateusz Jarmakowicz (93:93). W kolejnych sekundach dwa kluczowe trafienia zanotował jednak Kordalski, a ważny rzut przestrzelił Jakóbczyk. Wrocławianie zmuszeni byli faulować taktycznie, by pozostać w grze. Na linii nie pomylili się Łukasz Seweryn i Wojciech Jakubiak. Gdy do końca meczu zostało 5 sekund, a przewaga Czarnych wynosiła 3 punkty, gospodarze popełnili stratę, w trudnej sytuacji za 3 tym razem nie trafił jednak Robert Skibniewski. Podopieczni Radosława Hyżego na własne życzenie przegrali wygrany mecz.

W serii do trzech zwycięstw jest remis 2:2, a decydujące starcie odbędzie się w środę, 8 maja, we Wrocławiu.

Czarni Słupsk - FutureNet Śląsk Wrocław 103:101 (17:24, 22:24, 27:28, 37:25)

Czarni: Kordalski 37, Jakubiak 21, Pełka 18, Seweryn 17, Rduch 5, Wyszkowski 3, Cechniak 2, Wieczorek 0.

FutureNet Śląsk: Jakóbczyk 21, Jarmakowicz 21, Kulon 14, Dziewa 13, Musiał 11, Żeleźniak 11, Skibniewski 8, Tomczak 2, Bożenko 0, Zagórski 0.

Stan rywalizacji: 2:2.
Kolejny mecz: 8 maja (środa) we Wrocławiu.