Moc atrakcji na Dzień Dziecka w regionie

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2019-05-31 16:14 | Zmodyfikowano: 2019-05-31 16:17
Moc atrakcji na Dzień Dziecka w regionie - fot. archiwum.radiowroclaw.pl
fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Warsztaty scenograficzne, teatralne, detektywistyczne, gry zabawy, koncerty, bańki mydlane a w dodatku wyspa na środku parku. Te i inne atrakcje przygotował z okazji Dnia Dziecka Wrocławski Teatr Lalek, Wrocławski Dom Literatury i Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

1 czerwca o godzinie 15.30 na Scenie Letniej w Ogrodzie Staromiejskim zagra zespół Jerz Igor. Na wydarzenie zaprasza Sylwia Gorzak z Biura Promocji Teatru Lalek

Tuż po koncercie zaplanowano premierę najnowszego spektaklu Teatru Lalek. Sztuka nazywa się "Motyl" i wyreżyserował ja Marcin Liber.

2 czerwca kolejne atrakcje w Parku Staromiejskim. Początek o 12:00, a na jedno z wydarzeń zaprasza Katarzyna Krajewska z Teatru Lalek :

Z okazji Dnia Dziecka specjalną ofertę ma także Muzeum Narodowe we Wrocławiu - przygotowano interaktywne zwiedzanie dla najmłodszych z rodzicami. Będzie można wędrować po salach wystawienniczych prezentujących sztukę od średniowiecza do XX wieku. Będą również gry i zabawy, a o najciekawszej atrakcji opowiada Sławomir Ortyl z Muzeum Narodowego :

Inne wrocławskie atrakcje znajdziecie tutaj.

Co można robić z dziećmi w weekend poza stolicą regionu?

Zamek Książ w Wałbrzychu 1 i 2 czerwca zamieni się w "Zamek dla Dzieci". Na tzw. lace przy kamieniu powstanie "Rycerska Wioska", a tam: pokazy walk, dyby, szranki, strzelanie z łuku zdjęcia z rycerzami i inne atrakcje.

Dla młodych miłośników muzyki Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu przygotowała koncert z piosenkami Disneya zatytułowany " Pozytywka ". Początek 1 czerwca o 16:00

W Jeleniej Górze 1 czerwca o 10:30 rozpocznie się MotoDZIEŃ Dziecka na Placu Ratuszowym.

Z kolei na Japoński Dzień Dziecka zaprasza Ogród Japoński Siruwia w Przesiece.

Tam 1 czerwca odbędzie się oficjalne otwarcie najwyższego - i z największą piaskownicą - placu zabaw na Dolnym Śląsku

Aktywnie spędzić czas będzie można także w Kłodzku. Na stadionie OSiR od 9:00 rozpoczynają się turnieje: piłki nożnej, siatkówki plażowej albo tenisa ziemnego. Na scenie muzyka i pokazy artystyczne. Do tego oczywiście karuzela, a jeżeli słońce przygrzeje, to będzie można się schłodzić wchodząc za darmo na basen, którego otwarcie przewidziano właśnie w tym dniu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.