Derek & The Dominos „Layla and Other Assorted Love Songs” - część I

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-06-07 11:45 | Zmodyfikowano: 2019-06-07 11:45
A|A|A

Chwilę wcześniej u boku Johna Mayalla wśród młodych Brytyjczyków wywołał bluesową gorączkę, a wespół z Jackiem Brucem i Gingerem Bakerem stworzył pierwszy prawdziwie gwiazdorski zespół, który obok The Jimi Hendrix Experience dziś postrzegamy jako najlepsze rockowe trio w historii.


Muzyczne Archiwum Radia Wrocław Kultura, w każdy piątek od 20.00 do 21.00


We wspomnianym 1970 r. Cream czy Blind Faith były jednak przeszłością, a Clapton pozornie usunął się w cień. Tournée, podczas którego występował na prawach gościa Delaney & Bonnie Bramlett sprawiło, że gitarzysta pierwszy raz od dawna poczuł w sobie pasję tak do tworzenia jak i grania na żywo. Kiedy więc w sierpniu 1970 ukazywała się jego solowa płyta, Clapton był już pochłonięty próbami ze swoim nowym zespołem. A że chciał by skoncentrowano uwagę nie na jego nazwisku, a muzyce którą przygotuje, postanowił działać incognito.


Derek i jego The Dominos zdołali nagrać zaledwie jeden studyjny album, za to debiut i to od razu podwójny okazał się być szczytem artystycznych możliwości Claptona, płytą uważaną dziś absolutnie zasłużenie za jedną z najwybitniejszych wśród tych stworzonych w XX w. Przed nami pierwsze spotkanie z „Layla and Other Assorted Love Songs”.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama