Maksym Drabik po raz kolejny mistrzem świata w drużynie!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-07-13 08:05
A|A|A

fot. FB/Maksym Drabik

Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław był czołowym zawodnikiem naszej reprezentacji, która na Wyspach, już po raz 12. w historii rozgrywek sięgnęła po złoto Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.

Polacy, w składzie których oprócz Drabika, jechali jeszcze Bartosz Smektała, Dominik Kubera i Wiktor Lampart - zwyciężyli zdecydowanie. Zdobyli 41 pkt, podczas gdy Brytyjczycy 33, Duńczycy 31, a Australijczycy 21.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego wywalczonego po trzecim wyścigu prowadzenia nie oddali już do końca zawodów, kontrolując w pełni sytuację na torze. Pewnie i równo dla biało-czerwonych punktowali Smektała, Drabik i Kubera. Nieco odstawał Lampart, ale rywale i tak mogli nam pozazdrościć tak silnego składu.

Polska złoto zapewniła sobie po wyścigu siedemnastym, a przeciwnikom pozostała walka o pozostałe medale. Ostatecznie srebro przypadło Brytyjczykom, głównie dzięki świetnej postawie Roberta Lamberta. Młody Anglik był najskuteczniejszym zawodnikiem finału, zdobywając aż 20 punktów (w tym 6 jadąc jako tzw. joker). Na najniższym stopniu podium stanęli Duńczycy.


FINAŁ DMŚJ NA ŻUŻLU:

1. Polska - 41: Maksym Drabik - 11 (3,3,2,2,1), Dominik Kubera - 12 (3,2,2,3,2), Wiktor Lampart - 5 (0,3,2,0,0), Bartosz Smektała - 13 (3,3,3,3,1), Michał Gruchalski - ns

2. Wielka Brytania - 33
3. Dania - 31
4. Australia - 21

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama